طرح ها و برنامه های دانشگاه زابل در زمینه انرژی های نواعلام شد

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۲۸۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۷۹
رئیس دانشگاه زابل از آمادگی کامل این دانشگاه برای ارائه طرح در زمینه انرژی های نو، مهار ریزگردها، معرفی الگو جدید کشت محصولات کشاورزی ،پرورش و نگهداری دام های خاص خبر داد وافزود : ...
طرح ها و برنامه های دانشگاه زابل در زمینه انرژی های نواعلام شد
رئیس دانشگاه زابل از آمادگی کامل  این دانشگاه برای ارائه طرح در زمینه انرژی های نو، مهار ریزگردها، معرفی الگو جدید کشت محصولات کشاورزی  ،پرورش و نگهداری  دام های خاص خبر داد وافزود : می توان از ظرفیت های بالقوه این دانشگاه در طرح های مختلف استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر اوکاتی در نشستی خبری ماموریت اصحاب رسانه را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جامعه دانست و افزود: زمانی که خبرنگار جایگاه اصلی خود را درک کند اخبار و سایر مطالب را دقیق و درست ارائه می دهد .
وی با بیان اینکه چنانچه تحقیق و پژوهش در جامعه رشد کند پیشرفت جامعه تضمین می شود گفت: روزنامه نگاران انسان های مسلط به مسائل اجتماع هستند و مردم بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی خبرنگاران تصمیم گیری می کنند.
 وی گفت : برای اینکه جامعه ای پیشرفته ، موفق  و سالم داشته باشیم  باید دو مولفه تصمیم گیری بر مبنای تحقیق و پژوهش  و نقد و نقادی را رعایت کنیم و تصمیمات و قوانین تصویب شده باید بر اساس تحقیق و پژوهش عملی وعلمی باشد  زیرا در غیر این صورت به هدف اصلی منجر نخواهد شد .
دکتر اوکاتی با اشاره به تصویب طرح انتقال آب بوسیله لوله و آبیاری تحت فشار در 46 هزار هکتار از زمین های این منطقه بیان کرد: یکی از اهداف احداث باغ گیاه شناسی در دانشگاه زابل معرفی الگوی جدید کشت به کشاورزان است که به زودی این باغ گیاه شناسی راه اندازی خواهد شد.
وی یادآور شد: ایجاد مقطع  تحصیلات تکمیلی رشته برق  یکی از اتفاقات مثبت در دانشگاه زابل است که با تاسیس این رشته بدنبال قطب انرژی های نو در کشور هستیم.
وی   کلنگ زنی  و احداث باغ گیاه شناسی به مساحت بیش از ۲۴ هزار متر مربع، اجرای فیبر نوری در تمامی بخش‌های دانشگاه، بازسازی سایت قدیم و خوابگاه‌ها، بهبود فضای کلاس‌های درس دانشجویان و تامین ملزومات آموزشی ، افزایش فضای سبز،احداث سالن اجتماعات، تعمیر اساسی سالن آمفی تئاتر  و  سمعی بصری سایت قدیم دانشگاه ، ساخت یادمان شهدا، ساخت پارک  را از فعالیت های عمرانی دانشگاه زابل در دولت تدبیر و امید  نام برد.
رئیس دانشگاه زابل  در ادامه  از راه اندازی نیروگاه خورشیدی تا مهر امسال خبرداد و گفت: ساختمان این نیروگاه 20 کیلو واتی آماده شده و همزمان با ورود دانشجویان راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی دانشگاه افزود: ساخت مستند شهدای گمنام، سرود سیستان، مستند  آیین های ماه محرم در سیستان، برپایی نمایشگاه عکس هامون محزون، نمایشگاه ضیافت نور و قلم از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.
وی در خصوص طرح انرژی های نو در منطقه که از سوی دانشگاه در مرحله آزمایش قرار دارد، اظهار داشت: استفاده از انرژی های نو در منطقه سیستان یکی از برنامه های دانشگاه زابل است که با نصب توربین های بادی کوچک به صورت آزمایشی بدنبال ایجاد درآمد برای خانواده ها است.
 
.