طرح ملی یادگار سبز برای دومین سال در دانشگاه حکیم سبزواری اجرا شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۶ کد : ۱۲۸۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۴
همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با کاشت دویست و پنجاه اصله نهال 'طرح ملی یادگار سبز' برای دومین سال پیاپی با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه و شهرستان در محوطه دانشگاه حکیم سبزواری اجرا شد...
همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با کاشت دویست و پنجاه اصله نهال 'طرح ملی یادگار سبز' برای دومین سال پیاپی با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه و شهرستان در محوطه دانشگاه حکیم سبزواری اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در حاشیه این مراسم گفت: طرح ملی یادگار سبز، ابتکاری ماندگار بود که سال گذشته از سوی دانشگاه حکیم سبزواری به وزارت علوم پیشنهاد شد و مسئولان وزارتخانه نیز با اجرای آن در همه دانشگاه های کشور موافقت کرده و بخشنامه ای نیز در این خصوص صادر شده است.
دکتر جواد حدادنیا افزود: این طرح  همواره و در طول گذر ایام بیانگر این مهم است که خانواده دانشگاه حکیم سبزواری گوشه ای از رسالت گسترده  خود در حفظ و نگهداری محیط زیست برای آیندگان را ادا کرده است.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: امروز دانشجوی ما با کاشت نهال این نکته را یادآوری می کند که دانشجو همیشه به آینده امیدوار است و نسبت به آینده  خود و جامعه خویش حساس و متعهد می باشد.
وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اجرای این طرح اظهار داشت: درختکاری یک ضرورت در جامعه امروز به شمار می رود که این مهم باید به بهترین شکل ممکن به انجام برسد.
معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این مراسم گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و در قالب طرح یادگار سبز و ایجاد بوستان سروقامتان دانشگاه بیش از ۲۵۰ اصله نهال غرس می شود.
 وی یادآور شد: طرح بوستان سروقامتان طرحی است که امسال و  به صورت ترکیبی با اجرای دومین سال طرح یادگار سبزبه منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا می شود.
دکتر انتظاری تصریح کرد: در این طرح هر یک از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه حکیم سبزواری به یاد شهدای خانواده، زادگاه و دیار خود نهالی غرس خواهند کرد.
دکتر علیرضا انتظاری در ادامه مساحت زیر کاشت این طرح را ۱۰۰۰متر مربع عنوان کرد.
وی در خاتمه تاکید کرد: یکی از مهم ترین وظایف دانشگاه ها فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست، توسعه فضای سبز و احترام به طبیعت است.
گفتنی است در این مراسم از عقیل زیبایی و محمود  دلقندی دوتن از کارمندان پیشکسوت دانشگاه و از اولین ایجاد کنندگان فضای سبز دانشگاه حکیم سبزواری با اهدای لوحی تقدیر شد.