طرح گیرنده مرجع دائمی GNSS در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی شد

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۹ کد : ۱۲۸۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۷۸
طرح «گیرنده مرجع دائمی GNSS با نامIRNET در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور حضور یافت و مورد استقبال بازدیدکنندگان از غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار گرفت.به گزارش رواب...
طرح «گیرنده مرجع دائمی GNSS با نامIRNET در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور حضور یافت و مورد استقبال بازدیدکنندگان از غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت مکان پرداز رایمند، موفق به اخذ گواهی‌نامه توانمندی‌های فناورانه از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران شد.
شرکت مکان‌پرداز رایمند طی سال‌های اخیر به دانش فنی مورد نیاز برای ساخت تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم برای تعیین موقعیت دقیق آنی در سطح سانتیمتر به صورت بومی دست یافت و موفق به عرضه این محصول به بازار شد.
متخصصان این شرکت در مدت 3 سال و در چند مرحله تکمیلی، تحقیقات خود را در خصوص مواردی چون تئوری و روش‌های ناوبری و تعیین موقعیت دقیق آنی ماهواره‌ای، فرآیندهای تولید تصحیحات DGPS/RTK، مطالعه و پیاده‌سازی پروتکل‌های انتقال اطلاعات لحظه‌ای GPS و پروتکل‌های ارسال تصحیحات نظیر RTCMو NTRIP و نحوة استفاده از بسترهای ارتباطی کشور نظیر اینترنت و اینترانت برای انتقال اطلاعات موردنظر، شناسایی نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای کنترل، پردازش و مانیتورینگ ایستگاه‌های دائمی و استفاده کاربران از سرویس DGPS/RTK، به روزرسانی روش‌ها برای سیستم‌های نوین GNSS و بسیاری از موارد دیگر در واحد تحقیق و توسعه به انجام رسانده‌اند.