طرح ضیافت اندیشه دردانشگاه یزد آغاز شد

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۲۷۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۲
دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه یزد از آغاز طرح ضیافت اندیشه استادان این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدعلی امراللهی دبیر ضیافت اندیشه استادان دراین نشست گ...
دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه یزد از آغاز طرح ضیافت اندیشه استادان  این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدعلی امراللهی دبیر ضیافت اندیشه استادان دراین نشست گزارشی از برپایی ضیافت اندیشه سال گذشته ارائه و درخصوص نحوه ثبت نام و چگونگی تشکیل کلاس های ضیافت اندیشه توضیحاتی ارائه کرد.
وی همچنین از اعضای هیئت علمی درخواست کرد دراین کلاس‌ها فعالانه حضور یابند.
دکترامراللهی گفت: درپایان گواهی شرکت در دوره برای حاضران صادرخواهد شد.
درادامه این مراسم شعبانی نماینده کمیته امداد شهرستان یزد نیز توضیحاتی را درخصوص  طرح اکرام ایتام و محسنین که از طرف کمیته امداد درماه مبارک رمضان اجرا می شود و درطول سال نیز ادامه خواهد داشت بیان کرد و از اعضای هیئت علمی درخواست کرد دراین طرح های خداپسندانه شرکت کنند .
حجت الاسلام ابوطالبی استاد مدعو و مدرس طرح ضیافت اندیشه استادان نیز دراین نشست گفت: همه ما باید به پرهیز از محرمات توجه ویژه داشته باشیم که سرآمد دوری از محرمات تقوای الهی است و باید ازهرگناه دوری کنیم و تقوا را درخود نمادینه کنیم و بنا به فرمایش حضرت امام (ره) تقوا این نیست که ما درخانه یا مسجد بنشینیم و به عبادت بپردازیم و خود را دریابیم و کاری به دیگران نداشته باشیم این درست نیست دین اسلام یک دین اجتماعی که حتی به تقوا هم از دید اجتماعی می پردازد.
وی افزود: رهبرمعظم انقلاب اخیرا تعبیر جالبی هم در رابطه با تقوای اقتصادی داشتند که شما اعضای هیئت علمی باید تقوای اجتماعی و اقتصادی را دراولویت کارهای خود قراردهید و تقوای اقتصادی باید جدی گرفته شود که تا به حال این مسئله جدی گرفته نشده است، تولید داخلی خوب انجام نشده و باید با جدیت دنبال شود وآن را تقویت کنیم .