طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه آغاز شد

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۱۲۷۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۲
طرح "معرفت افزایی اساتید" دانشگاه ارومیه آغاز شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدا دکتر محمدحسن جوادی عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه و دبیر این طرح، به سخنرانی در مورد اهمیت موضوع خودسازی و معرف...
طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه آغاز شد
طرح "معرفت افزایی اساتید" دانشگاه ارومیه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدا دکتر محمدحسن جوادی عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه و دبیر این طرح، به سخنرانی در مورد اهمیت موضوع خودسازی و معرفت شناسی و برگزاری این دوره ها برای اساتید پرداخت.
وی به برنامه‌های اصلی و جانبی این طرح از جمله تدریس دروس تعلیم و تربیت و معرفت شناسی توسط حجت الاسلام و المسلمین نقدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و از اساتید آن دانشگاه و حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه و امام جمعه ارومیه و برنامه نقد و بررسی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان توسط دکتر محمد قربانی عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه و از اعضای دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مرکزی، قرآن شناسی، برنامه های مشاوره توسط دکتر عیسی زادگان از اساتید دانشگاه ارومیه، عرفان های کاذب توسط حجت الاسلام و السلمین نظری از اساتید دانشگاه تبریز و شب خاطره اشاره کرد.
 دکتر جوادی همچنین از رتبه بندی ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ها توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخن گفت و از کسب رتبه سوم ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه در سال 92 خبر داد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدی معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در این مراسم گفت: طرح ضیافت اندیشه برای ایجاد فضای بانشاط علمی، فرهنگی و معنوی در میان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید برگزار می شود و امیدوار هستیم که در دوره های آتی، خودِ اساتید، مشوق و مجری طرح های معرفت افزایی باشند.
وی با سپاسگزاری از همکاری معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه در برگزاری این طرح افزود: طرح معرفت افزایی برای شرکت عموم اساتید در این دوره در طی سال ادامه خواهد داشت .
حجت الاسلام محمدی به برنامه های آتی و انجام شده توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه اشاره کرد و افزود: بیشتر برنامه ها و فعالیت های نهاد به صورت محتوایی انجام می شود و برای مثال می توان به آموزش قرآن به 700 نفر از کارکنان و اساتید، آموزش سبک زندگی به 400 نفر از کارکنان و همچنین اعزام 200 نفر از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه های استان به دوره ضیافت اندیشه دانشجویی که به مدت هفت روز در مشهد برگزار می شود اشاره کرد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آسیب هایی که عالمان بی دین به جامعه می زنند تصریح کرد: این دانشمندان بی دین، سبب منزوی شدن افراد فرهیخته و محرومیت جامعه از آنان و به وجود آمدن جنایت های بزرگ تاریخ هستند آنچنان که امروز کار را به جایی کشانده اند که برای نابودی بشر، تنها یک فشار انگشت یکی از همین دانشمندان کافی است و این تنها گوشه ای از صدماتی است که علم بدون دین به اجتماع وارد می کند.
معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه افزود: کوچکترین عمل و برخورد اساتید در دانشگاه و در میان دانشجویان، تاثیرگذار و مهم است و اساتید باید در برخورد علمی و فرهنگی با دانشجویان و گفت و گو با آنان همواره دقت کنند و مراقب سخنان و اعمال خود باشند چرا که با توجه به این تاثیرگذاری زیاد اساتید بر جوانان، ممکن است انجام کارهایی که برای مردم عادی درست و صحیح است برای این اساتید نادرست باشد.
عباس نیکو مسئول فرهنگی طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ارومیه در حاشیه برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه به مدت یک هفته در این دانشگاه ادامه دارد.
وی هدف از برگزاری کارگاه ضیافت اندیشه را ارتقای هر چه بیشتر سطح معرفت دینی اعضای هیات علمی دانشگاه عنوان کرد و گفت: 50 نفر از استادان رشته های مختلف دانشگاه های ارومیه در این کارگاه حضور دارند.
 عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه ارومیه تعلیم و تربیت و معرفت شناسی را از موضوعات اصلی مورد تدریس در دوره ضیافت اندیشه عنوان کرد.