طرح دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تکریم دانشجو

۱۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۲۷۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۹
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اختصاص اعتباراتی برای ساخت خوابگاه خبر داد و گفت: برنامه‌هایی برای تکریم دانشجو و اجرای برنامه‌های فرهنگی با همکاری نماینده ولی فقیه در دانشگاه در دستور کار داریم. به...
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اختصاص اعتباراتی برای ساخت خوابگاه خبر داد و گفت: برنامه‌هایی برای تکریم دانشجو و اجرای برنامه‌های فرهنگی با همکاری نماینده ولی فقیه در دانشگاه در دستور کار داریم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمد معتمدی در مراسم تودیع و معارفه معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشگاه دارای ارکان مختلف دانشجو، استاد، کارمند و مدیریت است، اظهار داشت: باید بپذیریم که اگر دانشجو نباشد دانشگاه معنی ندارد از این رو همه ما باید در خدمت دانشجو باشیم و با این حساب همه ما معاون دانشجویی هستیم.
دکترمعتمدی با اشاره به مشکلات موجود در بخش خوابگاه، ادامه داد: اگر دانشگاه مشکل در واگذاری خوابگاه دارد دلیل آن این است که کمبود خوابگاه داریم و دراین زمینه معاونت مالی می تواند کمک کند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بهبود اجرای امور، خاطر نشان کرد: برنامه های دانشگاه با اولویت تقسیم کار اجرایی خواهد شد. معاونت آموزشی در بسیاری از موارد با کاهش تنش دانشجویان می تواند بسیاری از امور را انجام دهد و دانشکده ها نیز در ابتدای امر می توانند به موارد درخواستی دانشجویان رسیدگی کنند.
دکترمعتمدی از برنامه ای برای تکریم دانشجویان خبر داد و اظهار داشت: براساس این برنامه از درب وردی تا رفتار اساتید، نحوه ثبت نام و مقررات آموزشی تا مسایل فرهنگی باید به نحوی باشد که دانشجو احساس کند که برای آنها احترام قایل می شویم.
وی با اشاره به لزوم بازنگری روال اجرای امور در دانشگاه به گونه ای که نیازی به مراجعه مجدد آنها نباشد، یادآور شد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که همه مسایل دانشجو در دانشکده ها حل شود.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیر کبیر اضافه کرد: باید با برنامه ریزی این کمبودها را حل کنیم و اعتبارات خوبی از محل درآمدها اختصاص داده شود تا به کارهای ضروری رسیدگی شود برای کارهای آینده نیز اقدامات را شروع کردیم تا زمین های مناسب را بگیریم و خوابگاه بسازیم.