طرح بازیافت تصفیه فاضلاب‌های شهری برای استفاده در صنعت وآبیاری فضای سبز توسط یکی از استادان دانشگاه صنعتی سهند

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۴ کد : ۱۲۷۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۸
رئیس کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: امسال طرح بازیافت تصفیه فاضلاب‌های شهری برای آبیاری محصولات کشاورزی در کمیته زیست پالایی پیگیری می‌شود.به...
رئیس کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: امسال طرح بازیافت تصفیه فاضلاب‌های شهری برای آبیاری محصولات کشاورزی در کمیته زیست پالایی پیگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سیروس ابراهیمی رئیس کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: از سال گذشته طرح بازیافت تصفیه فاضلاب‌های شهری برای آبیاری محصولات کشاورزی آغاز شده و امسال به عنوان یکی از پایلوت های مهم و اولویت دار کمیته محسوب می شود.
وی افزود: در این طرح قرار است از روش های نوین تصفیه استفاده شده و فاضلاب های شهری را از طریق تصفیه بازیابی کرده و در صنعت آبیاری مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با توجه به اینکه حجم فاضلاب های شهری تولید شده در کشور بالا است این طرح می تواند به کاهش مصرف آب در کشور نیز کمک کند.
وی تصریح کرد: حجم زیادی از آبهای مصرفی کشور در صنعت آبیاری استفاده می‌شود که تصفیه فاضلاب ها و استفاده از آنها در آبیاری زمین های کشاورزی نقش تاثیرگذاری در کم شدن مصرف آب کشور داشته باشد.