طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷ کد : ۱۲۷۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۳
مهندس سیدمحمد ماوایی مسئول آزمایشگاه مکاترونیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه از طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین در این دانشگاه خبر داد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ماوایی با اعلام این خبر گفت: ای...
مهندس سیدمحمد ماوایی مسئول آزمایشگاه مکاترونیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه از طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ماوایی با اعلام این خبر گفت: این هواپیمای بدون سرنشین توسط یک گروه پژوهشی متشکل از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه و در آزمایشگاه مکاترونیک این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.
 وی با بیان این که هواپیمای بدون سرنشین از بعد پایداری، کنترل و مدت زمان پرواز دارای ویژگی های قابل توجهی است افزود: با توجه به فاکتورهایی که در این هواپیمای بدون سرنشین لحاظ شده، آن را در پرواز نسبت به دیگر نمونه های مشابه اش پایدار تر کرده است.
 مسئول آزمایشگاه مکاترونیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به زمینه های کاربردی این هواپیما، خاطرنشان کرد: این هواپیما در زمینه های مختلفی همچون دیده بانی، تصویر برداری و صنایع دفاعی کاربرد دارد.