طراحی و ساخت سیستم جامع و هوشمند کنترل تردد خودروها و پلاک‌خوان توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۲۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۷ کد : ۱۲۷۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۶
دکترمهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت سیستم جامع و هوشمند کنترل تردد خودروها و پلاک‌خوان به منظور شناسایی و ثبت اتوماتیک تردد خودروها در در‌های ورودی و خروجی پارکینگ‌ها، ساز...
دکترمهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت سیستم جامع و هوشمند کنترل تردد خودروها و پلاک‌خوان به منظور شناسایی و ثبت اتوماتیک تردد خودروها در در‌های ورودی و خروجی پارکینگ‌ها، سازمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی توسط شرکت دانش‌بنیان مبتکران نام آور آریا، مستقر دراین شهرک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکشمیری با اعلام این خبر گفت: پکیج پلاک ویژن دارای دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار است.
وی با بیان اینکه بخش سخت‌افزار شامل دوربین و پردازش‌گر تصویر می‌باشد، افزود: پکیج پلاک ویژن قادر است با تمام دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه موجود درایران به راحتی کار کند و نیز براساس عرض معبر و مکان نصب دوربین‌ها ، لنز و دوربین با رزولوشن مناسب به همراه پکیج ارائه می‌شود.
دکترکشمیری بابیان اینکه تاکنون این سیستم درپارکینگ شرکت اتوبوسرانی اصفهان و چند پارکینگ خصوصی نصب شده است، گفت: سیستم پلاک ویژن با اخذ تصاویر از دوربین‌های منصوب در هر درب با الگوریتم‌های پیشرفته متن مربوط به پلاک را استخراج کرده و با دقت بسیار بالا قرائت و ثبت می‌کند تا درقسمت‌های دیگر نرم‌افزار به منظور مشاهده سوابق و احراز هویت خودرو مورد استفاده قرارگیرد.
سیدعلی اکبر حسینی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مبتکران نام‌آور آریا نیز با اشاره به اینکه هسته نرم‌افزار پلاک ویژن مبتنی بر الگوریتم‌های پیشرفته پردازش تصویر است، گفت: این دستگاه قابلیت استخراج پلاک و OCR  اعداد و حروف پلاک را با دقت بسیار بالایی در روز و شب دارد.
وی افزود: همچنین دوربین‌های درنظرگرفته شده تحت شبکه (IP)و با توجه به عرض معبر از 3/1 تا 3 مگاپیکسل و یا آنال Bullet IR و دارای قابلیت کارکرد در شب و روز بوده و با بهره‌گیری از این دوربین‌ها از لحظه ورود و خروج هر خودرو عکسی در سیستم ثبت می‌شود که تا دو سال قابل بازیابی خواهد بود.
حسینی با بیان اینکه درصورت تایید صلاحیت، هم زمان در ورود برای خودرو به صورت اتوماتیک باز خواهد شد، گفت: امکان مشاهده تعداد ورود و خروج‌های یک پلاک مشخص ثبت شده دریک بازه زمانی و مشاهده لیست ترددهای مهمان و مجاز روزانه صورت گرفته از هر درب از ویژگی‌های دیگر این دستگاه است.