طراحی و ساخت دستگاه نقش تمبر قابل حمل توسط فناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۲۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۲۷۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۹
دستگاه نقش تمبر قابل حمل با قابلیت چاپ روی سطوح بدون استفاده از برچسب در شرکت دانش بنیان مکاترونیک کهکشان سخت افزار سهند (مکسس) مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد. به گزارش روابط...

دستگاه نقش تمبر قابل حمل با قابلیت چاپ روی سطوح بدون استفاده از برچسب در شرکت دانش بنیان مکاترونیک کهکشان سخت افزار سهند (مکسس) مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مهدی کشمیری رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه دستگاه نقش تمبر قابل حمل آنلاین دستگاهی است که می‌تواند مورد استفاده در بخش‌های دولتی و قضایی قرار گیرد، اظهار کرد: با توجه به پرداخت هزینه شارژ این دستگاه بصورت کلی در آغاز استفاده می‌توان بدون سرمایه گذاری در آغاز راه اندازی، درآمد بسیار زیادی را برای بخش دولتی و قضایی فراهم کند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه یکی از کاربردهای مهم این دستگاه مهر مالیاتی است که در واقع در مراکز مشاوره املاک مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: پس از عقد قرار داد و ورود اطلاعات به دستگاه، اطلاعات روی سامانه ثبت شده و سپس تایید آن به دستگاه ارسال می‌شود و پس از دریافت تایید دستگاه مهر امنیتی را روی قرار داد چاپ می‌کند.

وی ادامه داد: در این صورت قراردادهایی که فاقد این مهر امنیتی باشند از درجه اعتبار ساقط بوده و اداره مالیاتی کشور، می‌تواند نظارت کاملی برروی کلیه قراردادهای اجاره و فروش املاک داشته باشد.

همچنین مدیرعامل شرکت دانش بنیان مکسس اظهار کرد: هزینه بالای استفاده از ماشین‌های نقش تمبر و استفاده از کاغذ لیبل در شرکت پست و صنایع مختلف موجب طراحی و تولید این دستگاه شد.

محمد بهارزاده با بیان اینکه این دستگاه مجهز به سیستم عامل ایرانی win jet است، ادامه داد: این دستگاه علاوه بر هزینه بسیار پایین چاپ برروی سطوح مختلف نیازی به کاغذ لیبل ندارد و نیز برای اتصال به شبکه، به سیستمی مجهز است که می‌تواند برای انتقال اطلاعات با سرور اصلی در هر نقطه از کشور در ارتباط باشد.

وی با اشاره به اینکه حسابداران شرکت‌ها جهت ممهور کردن چک‌های صادره، ابتدا باید با مدیریت هماهنگ کنند، گفت:  با استفاده از این دستگاه در صورت موافقت یا ارسال مجوز از طریق پیامک حاوی رمز و اطلاعات چک مورد نظر، دستگاه مجاز به ممهور کردن چک می‌شود.

وی افزود: این مهر در واقع حاوی اطلاعات چک مانند مبلغ و تاریخ بوده که در صورت تطابق آن با موارد مندرج در برگه چک، دریافت کننده به واقعی بودن چک آگاه خواهد شد و بانک نیز برای وصول آن بر اساس اطلاعات روی مهر و روی چک، اقدام می‌کند.