طراحی و ساخت پوشش سد حرارتی سرامیکی در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی

۲۸ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۳ کد : ۱۲۷۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۰
عضو هیئت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از ساخت پوشش سد حرارتی سرامیکی در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عباس افراسیا...
عضو هیئت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از ساخت پوشش سد حرارتی سرامیکی در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عباس افراسیابی با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن در ساخت پوشش های سد حرارتی اظهار کرد: در ساخت این پوشش از روش پاشش حرارتی استفاده شده است که طول عمر و بازده عملکردی آن را افزایش می دهد.
وی تصریح کرد: این پوشش می تواند دمای محدوده ای را که حرارت روی آن اعمال می شود بین 200 تا 300 درجه کاهش داده و از این راه طول عمر جدار در معرض شعله را افزایش دهد.
دکترافراسیابی ادامه داد: این پوشش که برای نخستین بار در کشور ساخته شده، در محفظه احتراق که به دلیل دمای بالا امکان آسیب به جداره  در آن وجود دارد؛ قابل استفاده است.
وی خاطر نشان کرد:  کاربرد این پوشش در صنایع غذایی در شرایط به کارگیری دمای بالا در فرآوری محصولات اهمیت دارد و می تواند به عنوان عایق حرارتی با در امان نگاه داشتن تجهیزات از دمای بالا، میزان خوردگی آنها را کاهش دهد.
عضو هیئت علمی گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی ادامه داد: با نظر به اینکه کاهش فرسایش ماشین آلات مواد غذایی یک عامل مهم در افزایش بازده عملکردی آنها است این پوشش بهره وری ماشین آلات صنایع غذایی که در معرض حرارت قرار دارند مانند سرخ کن، خشک کن و فر را افزایش داده و می تواند از این طریق صرفه اقتصادی برای صنعتگران به همراه داشته باشد.