طراحی و ساخت پمپ تخصصی انتقال نفت خام با استاندارد جهانی درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۱۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۲۷۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۴
دکترمهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت پمپ تخصصی انتقال نفت خام با استاندارد جهانی API 674 توسط شرکت دانش بنیان پترو رهان پمپ، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد. به...
دکترمهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت پمپ تخصصی انتقال نفت خام با استاندارد جهانی API 674 توسط شرکت دانش بنیان پترو رهان پمپ، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر کشمیری با بیان اینکه طراحی این پمپ از اواخر سال 92 توسط گروه فنی و مهندسی شرکت دانش بنیان پترو رهان پمپ آغاز شد، گفت: این پمپ در اواخر تابستان امسال به مرحله ساخت کامل رسید.
وی افزود: کارفرمای این پروژه، شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران می‌باشد که کارشناسان این شرکت پس از تست عملکرد پنج ساعته این پکیج الکتروپمپ، رای به تایید و صلاحیت این پمپ دادند.
همچنین آرش شورشی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص این فناوری گفت: پمپ‌های ساخته شده درایران بیشتر از دسته پمپ‌های سانتریفوژ است و ساخت آن‌ها (پمپ‌های رفت و برگشتی) به دلیل پیچیدگی‌های بسیار زیاد مکانیکی به ندرت صورت می‌پذیرد.
وی افزود: این دسته از پمپ‌ها بیشتر درصنایع نفت و گاز و پتروشیمی جهت سرویس‌های نفت و خام، تری اتیلن گلایکول و برخی دیگر از مواد شیمیایی که نیازمند دبی پایین با فشار بالا هستند، کاربرد دارد.
شورشی درادامه گفت: عمده این دسته از پمپ‌ها از خارج کشور با قیمت‌های بسیار بالاتر نسبت به مشابه ساخته شده داخلی به ایران وارد می‌شود که در صورت حمایت بخش‌های مختلف دولتی و کارفرمایان می‌توان این تجهیز را در داخل کشور بومی‌سازی کرد.

( ۱ )