طراحی و ساخت بزرگ ترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۸ کد : ۱۲۷۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۱۷
رئیس پارک علم و فناوری شیخ‌بهایی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در کشور توسط شرکت دانش‌بنیان کاشفان نیلفام، مستقر در این شهرک خبر داد.به گزارش روابط عمومی ...
رئیس پارک علم و فناوری شیخ‌بهایی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در کشور توسط شرکت دانش‌بنیان کاشفان نیلفام، مستقر در این شهرک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حمید مهدوی با بیان اینکه این پکیج تصفیه فاضلاب شهری در شهر جدید مجلسی اصفهان نصب شده است، افزود: این پکیج تصفیه با ظرفیت 1700 مترمکعب در شبانه‌روز، توانایی تحت پوشش قرار دادن 9000 نفر را دارد.
وی ادامه داد: برخورداری از فضای مفید کمتر از 700 متر مربع، مصرف انرژی بسیار مناسب (کمتر از 50 کیلو وات) و استفاده از فناوری‌های تصفیه نوین فاضلاب از ویژگی‌های منحصر به فرد این سیستم است.
گفتنی است شرکت مهندسی کاشفان نیلفام از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فعالیت تخصصی خود را در قالب طراحی و ساخت تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی آغاز کرده و موفق به ثبت اختراعات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب از جمله ساخت پکیج‌های نوین تصفیه بیولوژیکی فاضلاب به روش رشد تلفیقی، آکنه معلق نیلفام مورد استفاده در تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و همچنین پکیج‌های نوین تصفیه شیمیایی فاضلاب‌های صنعتی شده است.