طراحی و تولید پمپ های مکانیکی پیشرفته کولر درپارک علم و فناوری خراسان

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۹ کد : ۱۲۷۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۹
مهندس مسعود عناصری مدیرعامل شرکت کیهان صنعت اندیشه در خصوص تکنولوژی های روز به کار رفته این شرکت در پمپ های آب مکانیکی کولرهای تولیدی این واحد فناور، گفت: عملکرد این پمپ ها طوری است که بدون استفاده از...
مهندس مسعود عناصری مدیرعامل شرکت کیهان صنعت اندیشه در خصوص تکنولوژی های روز به کار رفته این شرکت در پمپ های آب مکانیکی کولرهای تولیدی این واحد فناور، گفت: عملکرد این پمپ ها طوری است که بدون استفاده از جریان الکتریسیته قابلیت استفاده در کولر ها را دارند و به عبارتی در ساختار آن ها به هیچ وجه از جریان برق استفاده نمی شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس عناصری گفت: دراین مدل از پمپ ها فشار آب بیشتری را نسبت به پمپ های الکتریکی شاهد هستیم که خنک کنندگی کولر را نیز به دنبال خواهد داشت، همچنین در پمپ های مکانیکی مکانیزم طراحی به گونه ای بوده است که تسمه کولر تحت فشار می باشد که هوادهی را افزایش می دهد و  نیز بار اضافه ای الکتریکی برای الکتروموتور ندارد.
وی افزود: از بین بردن خطر برق گرفتگی افراد ناشی از اتصال سیم های پمپ، یکپارچه شدن کولر با سیستم آبرسانی، امکان تغییر دبی آب به میزان دلخواه، حذف قطعات راه انداز پمپ های برقی (خازن پمپ، کلید، سیم کشی، ترمینال ها)، مقرون به صرفه بودن از نظر قیمت و امکان تعمیر و تعویض جداگانه قطعات از دیگر ویژگی های این محصول است.
مدیرعامل شرکت کیهان صنعت اندیشه تصریح کرد: این تکنولوژی دارای تاییده از آزمایشگاه آکرودیته استاندارد شرکت مشهد دوام و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی می باشد.
مهندس عناصری: از آن جایی که تاکنون فقط پمپ های الکتریکی مورد استفاده کارخانه ها قرار گرفته اند، لذا برخی تولید کنندگان رغبت زیادی در استفاده از پمپ های مکانیکی ندارند، هر چند در تیراژ بالا رنج قیمت پمپ های الکتریکی و مکانیکی یکسان است.
مدیرعامل شرکت کیهان صنعت اندیشه با اشاره به سایر فعالیت های این شرکت فناور خاطر نشان کرد: ساخت حباب لامپ های ال ای دی رنگی از دیگر فعالیت های این شرکت می باشد که قابلیت طراحی لوگوی مراکز و نهادهای مختلف بر روی آن وجود دارد و تاکنون نسخه هایی از آن به صورت پرچم ایران طراحی و تولید شده است که بسته به نیاز مشتری و سفارش دریافتی می توان برای نور پردازی بخش های مختلف در طرح های گوناگون تولید و مورد بهره برداری قرار گیرد.

( ۱ )