صرفه جویی 200 میلیون دلاری با بهره گیری از اختراع دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۴ کد : ۱۲۶۹۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۹
با اختراع دستگاه غبار سنج لیزری غیر تماسی توسط دانشجوی دکترای دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، متخصصان صنعت نفت موفق شدند هزینه استهلاک و نگهداری توربین های گازی را به میزان قابل توجهی کاهش دهن...
با اختراع دستگاه غبار سنج لیزری غیر تماسی توسط دانشجوی دکترای دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، متخصصان صنعت نفت موفق شدند هزینه استهلاک و نگهداری توربین های گازی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در گذشته برای تخمین زمان خرابی فیلتر هوای توربین های گازی از اختلاف فشار هوای قبل و بعد از فیلتر استفاده می شد که روش دقیقی برای تعیین زمان تعویض فیلتر نبود و از طرف دیگر ورود ذرات خارج از محدوده استاندارد موجب از کار افتادن توربین و خسارتهای سنگین به تجهیزات حساس و گران قیمت می شد این در حالی است که اختراع دستگاه غبارسنج لیزری غیر تماسی این مشکلات را برطرف می کند.
حسین گودرزی مخترع جوان دستگاه غبارسنج لیزری غیر تماسی در رابطه با روش کار دستگاه می گوید: این دستگاه با استفاده از پرتوهای لیزر تعداد و سایز ذرات موجود در هوا یا سیال ورودی به توربین را بصورت مستمر پایش کرده و اطلاعات را از طریق یک نرم افزار اختصاصی به نقطه دلخواه ارسال می کند. اگر سایز یا حجم ذرات ورودی افزایش پیدا کند سامانه به اپراتور هشدار می دهد تا نسبت به خروج توربین از مدار و تعویض فیلتر اقدام کند.
دانشجوی دکترای هوافضای دانشگاه صنعتی امیر کبیر در ادامه افزود: عدم تماس سیال و ذرات عبوری با دستگاه و جلوگیری از ایجاد خطا در نتایج، نصب راحت و آسان در هر نقطه دلخواه، پایش و مانیتورینگ شبانه روزی و بدون توقف سیالات صنعتی، اعلام هشدار میزان ذرات ورودی و قابلیت ارسال و نمایش اطلاعات اندازه گیری شده به هر نقطه دلخواه از ویژگی های مهم این اختراع محسوب می شود.
در حال حاضر یکی از خطوط انتقال فراورده های نفتی شرکت ملی نفت ایران، در حال بهره برداری از دستگاه غبارسنج لیزری غیر تماسی برای کاهش هزینه استهلاک و جلوگیری از خسارتهای سنگین به تجهیزات خود هستند.  
ذباح سرمایه گذار طرح دستگاه غبارسنج لیزری و داور سومین رویداد ایده بازار، در مورد تولید انبوه این محصول علمی از منظر اقتصادی می گوید: توربین های گازی به دلیل فناوری پیشرفته ای که دارند از تجهیزات گران قیمت محسوب      می شوند بنابراین با تعیین زمان دقیق تعویض فیلتر و اورهال توربین، می توان سالانه بین 200 تا 400 میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی داشت.
ذباح در ادامه افزود : این دستگاه مشابه خارجی ندارد و با توجه به کاربردهای گسترده آن در صنایع مختلف پیش بینی     می کنیم بازار وسیعی برای آن در داخل و خارج کشور ایجاد شود.
به گفته سرمایه گذار این طرح، یک شرکت اروپایی متقاضی خرید هفتاد عدد دستگاه غبار سنج لیزری است که پیش بینی می کنیم با راه اندازی خط تولید صنعتی این دستگاه بزودی بتوانیم علاوه بر بازار داخلی در عرصه جهانی هم حضور داشته باشیم. 
گفتنی است کیفیت هوای ورودی به توربین های گازی که در صنایع مختلف از جمله نیروگاه ها، پالایشگاه ها و خطوط انتقال سیالات کاربرد دارند، در بازدهی، توان و نیز طول عمر توربین موثر است لذا افزایش حجم و ابعاد ذرات گرد و غبار موجود در هوا می تواند خسارات سنگینی به این تجهیزات حساس و گران قیمت وارد کند و فناوری غبارسنج لیزری نمونه ای موفق از تکمیل زنجیره تبدیل علم به محصول در ایران است.