ششمین جلسه کمیته ملی آموزش کمیسیون ملی یونسکودر ایران برگزارشد

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۷ کد : ۱۲۵۹۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۴۵
ششمین جلسه کمیته ملی آموزش کمیسیون ملی یونسکودر ایران با حضور دکتر سعداله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران، دکتر مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و دکتر محدثه محب حسینی، ...
ششمین جلسه کمیته ملی آموزش کمیسیون ملی یونسکودر ایران برگزارشد
ششمین جلسه کمیته ملی آموزش کمیسیون ملی یونسکودر ایران با حضور دکتر سعداله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران، دکتر مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و دکتر محدثه محب حسینی، رئیس بخش آموزش این کمیسیون ومدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست، دکتر نصیری قیداری با تاکید بر اهمیت نقش کمیته‌های ملی آموزش و آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو و نقش آن‌ها در تدوین سند ملی آموزش 2030، به کنفرانس بین منطقه‌ای این کمیسیون‌های اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف این کنفرانس، تبیین نقش کمیسیون‌های ملی در اجرای دستور کار آموزش 2030 بوده است و در این کنفرانس، آموزش 2030 که هدف چهارم دستور کار توسعه پایدار است به عنوان مبنای تحقق سایر اهداف توسعه پایدار معرفی شد.
وی در ادامه، بر نقش کلیه وزارتخانه‌های ذیربط در تدوین سند آموزش 2030 تاکید کرد و افزود : این سند متعلق به کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط است و همه آن‌ها باید در تدوین سند آموزش 2030 و اجرای آن مشارکت داشته باشند.
سپس اعضای جلسه در خصوص پانل نقش آموزش مداوم مهارتی در تحقق اهداف توسعه پایدار به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و پیشنهاد شد که در این پانل با توجه به اهمیت نقش آموزش‌های رسمی در توسعه مهارت‌ها، از سازمان‌های رسمی مرتبط نظیر موسسه کار و تامین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی نیز دعوت شود.
در پایان این نشست، دکتر محب حسینی رئیس بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو در ایران در خصوص کنفرانس بین‌المللی پیشگیری از خشونت و افراط ‌گرایی از طریق آموزش که قرار است در ماه سپتامبر در دهلی نو برگزار شود، توضیحاتی ارائه کرد و بر ضرورت اهمیت حضور هدفمند جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس بین‌المللی تاکید کرد و دو نماینده از کشورمان برای شرکت در این کنفرانس پیشنهاد شدند.
گفتنی است دکترعلی عباسپور تهرانی فرد، استاد دانشگاه صنعتی شریف ، ، مهندس محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ودکتر محمدرضا سپهری، رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی نیز در این نشست حضور داشتند.