ششمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه ایلام فعالیت خود را آغاز کرد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۲ کد : ۱۲۵۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۵
مراسم افتتاح ششمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه، مهندس مروارید استاندار ایلام، مالک خلف وادی استاندار واسط، عبداله محمد استاندار حلبچه، رؤسای دانشگا‌ه‌ها و مد ...
مراسم افتتاح ششمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت با حضور دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه، مهندس مروارید استاندار ایلام، مالک خلف وادی استاندار واسط، عبداله محمد استاندار حلبچه،  رؤسای دانشگا‌ه‌ها و مدیران بلند پایه استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مسئولان و مقامات  استان های نوارمرزی ایران و عراق و دانشگاه ایلام از دستاوردهای یک‌ساله انجمن‌های علمی دانشگاه ایلام بازدید کردند.
دکتر محمدرضا شیرخانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه  ایلام در حاشیه این جشنواره بیان داشت: در این جشنواره 40 انجمن علمی دانشجویی دانشگاه ایلام دستاوردهای خود در دو بخش نمایشگاهی و کتبی در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری را به نمایش گذاشته اند.
دکتر شیرخانی ادامه داد: جشنواره حرکت هر سال در دو سطح دانشگاهی و ملی برگزار می شود و دارای دو بخش است که در بخش اول فعالیت انجمن های علمی در زمینه های آموزشی و ترویجی، تالیف کتاب، اختراع و کارآفرینی مورد داوری قرار گرفته و برگزیدگان به جشنواره ملی راه می یابند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ایلام تاکید کرد: بخش اول این جشنواره با داوری فعالیت انجمن های علمی دانشجویی در محورهای 10 گانه برگزار می شود و برگزیدگان به مرحله ملی جشنواره راه می یابند.
دکترشیرخانی اظهار کرد: بخش دوم جشنواره نیز شامل برگزاری نمایشگاه است و انجمن های علمی دستاوردهای یک‌ساله خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهند.
وی یادآور شد: این نمایشگاه تا 29 اردیبهشت ماه پذیرای علاقه‌مندان است و در پایان از غرفه ها و انجمن های علمی برتر دانشگاه ایلام تجلیل خواهد شد ضمن اینکه افراد برتر نیز به جشنواره ملی حرکت راه می یابند و غرفه های برتر توسط کمیته حمایت از انجمن های علمی بر اساس شاخص هایی از جمله شیوه غرفه داری، تبلیغات و ارائه مطالب به بازدید کنندگان انتخاب می شوند.
وی با بیان اینکه دانشجویان برتر دانشگاه ایلام امسال در بخش نمایشگاهی نهمین جشنواره ملی حرکت که مهرماه سال جاری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود، شرکت می کنند، افزود: سال گذشته در هشتمین نمایشگاه ملی و نخستین نمایشگاه بین المللی حرکت که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد 2 نفر از دانشجویان  دانشگاه موفق به کسب مقام برتر شدند.
گفتنی است استانداران واسط و حلبچه عراق برای شرکت در جشنواره فرامرزی مطبوعات جدار مرزی ایران و عراق که در دانشگاه ایلام در حال برگزاری است به استان ایلام سفر کرده اند.