سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه در فومن با حضور مسئولان افتتاح شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۲۵۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۳
سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه در فومن با حضور مسئولان مهندس موسوی رئیس هیئت مدیره شرکت فومن شیمی، دکترمحمدعلی آرون رئیس دانشکده فنی فومن، مهندس نوروزی مدیر گسترش واحدهای موزه علوم و مهندس فرامرزی سرپرست...
سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه در فومن با حضور مسئولان مهندس موسوی رئیس هیئت مدیره شرکت فومن شیمی، دکترمحمدعلی آرون رئیس دانشکده فنی فومن، مهندس نوروزی مدیر گسترش واحدهای موزه علوم و مهندس فرامرزی سرپرست نمایشگاه سیار موزه در دانشکده فنی فومن افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جعفری نژاد مدیر روابط عمومی موزه علوم با بیان این که راه اندازی نمایشگاه های سیار از برنامه های موزه علوم است، گفت: دراین نمایشگاه آثاری در حوزه فناوری های جدید و قدیم و آثار بازسازی شده از بزرگانی از جمله ابوبکر کرجی و بوعلی سینا به نمایش گذاشته شده است.
وی برقراری عدالت آموزشی، شناساندن مشاهیر حوزه های مختلف دانش، ارتقای خودباوری، ترویج علم و تثبیت تفکر علمی درمیان اقشار مختلف جامعه بویژه دانش آموزان و دانشجویان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و افزود: موزه علوم و فناوری هر ساله نمایشگاه های سیار را در تهران و شهرستان های مختلف کشور دایر می کند که برپایی سالانه شش تا 10 نمایشگاه از برنامه های رو به آینده این موزه است.
جعفری نژاد از علاقه مندی و میزبانی استان ها برای این نمایشگاه های سیار گفت و یادآورشد: در برپایی نمایشگاه یاد شده، شرکت فومن شیمی، شهرداری فومن، اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان و دانشکده فنی فومن همکاری داشتند.
فرامرزی سرپرست نمایشگاه سیار موزه استقبال دانشجویان و دانش آموزان مدارس و خانواده های فومن را در دومین روز برپایی نمایشگاه خوب ارزیابی کرد و گفت: هر روز به طور متوسط 250 نفر از این نمایشگاه دیدن می کنند که دانش آموزان مدارس بیشترین مخاطبان این برنامه ها هستند.
وی با بیان این که به طور مثال امروز صبح علاوه بر اساتید دانشکده فنی فومن، 80 نفر از دانش آموزان دو مدرسه این شهر نیز برای بازدید آمده بودند، افزود: ما علاوه بر نمایش 30اثر، جٌنگ های علمی نیز اجرا می کنیم که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
فرامرزی مساحت نمایشگاه را 400 متر عنوان و تصریح کرد: این برنامه تا تاریخ 29 بهمن سال جاری در دانشکده فنی فومن برای بازدید عموم علاقه مندان دایر است.