سیستم اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۳ کد : ۱۲۴۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۵۷
<div dir="None">سیستم اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) برای اولین بار در کشور در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت خلاء‌پوشان فلز (KPF) از واحدهای فناور مستقر در </div> ...
سیستم اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد
سیستم اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) برای اولین بار در کشور در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت خلاء‌پوشان فلز (KPF) از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران موفق به طراحی و ساخت سیستم اسپارک پلاسما زینترینگ  (SPS) با بیشینه دمای 2500 درجه سلسیوس و بیشینه نیروی 10 تن در راستای فرآوری مواد پیشرفته شد.
دکتر عشوری رئیس مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در این خصوص گفت: این شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم های فرآوری مواد تحت خلا فعالیت می‌کند.
وی افزود:  این سیستم علاوه بر سامانه اسپارک پلاسما زینترینگ، دارای یک سیستم گرمایش القایی با دمای 2300 درجه سلسیوس است که از این سیستم القایی، به تنهایی می توان به عنوان کوره القایی در خلا و یا به صورت ترکیبی با سامانه اسپارک پلاسما زینترینگ استفاده کرد.
دکتر عشوری اظهار داشت: شرکت خلاء‌پوشان فلز با داشتن این سیستم در مجموعه خود امکان خدمات‌دهی به کلیه دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و صنعتی کشور را داراست.
وی گفت: این سیستم جز تجهیزات مورد حمایت شبکه آزمایشگاهی نانو است.