سومین کنفرانس ملی"مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران" در دانشگاه سمنان برگزار می‌شود

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۲ کد : ۱۲۴۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۷
سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محسن گرامی دبیر علمی این کنفرانس با اعلا...
سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران اسفند ماه امسال به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، دکتر محسن گرامی دبیر علمی این کنفرانس با اعلام این خبر گفت: این کنفرانس در شش محور صنعتی‌سازی و مصالح و سازه‌های نوین، توسعه پایدار و محیط زیست و مصالح نوین، سیستم‌ها و روشهای نوین اجرایی، ارتباط بین رشته‌های فناوری‌های نوین، مصالح نوین و فناورهای نوین در حوزه ژئوتکنیک و حمل و نقل برگزار می شود .
دکتر گرامی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه به ساختمان و مسکن رو به افزایش است افزود: با توجه به این نیاز استفاده از سیستم‌های ساختمانی و مصالح جدید به منظور ارتقای کیفیت ساخت، افزایش عمر مفید ساختمان‌ها، سبک‌ سازی و افزایش مقاومت در برابر زلزله بیش از پیش ضروری است.
دبیر علمی سومین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران همچنین به افزایش ضرورت ساخت و ساز ها به صورت صنعتی برای پاسخگویی به نیاز‌های کنونی و تامین ظرفیت آینده اشاره و اظهار کرد: در این راستا ارتقای سطح علمی و تخصصی جامعه مهندسی کشور و آشنایی با سیستم‌ها و مصالح جدید ساختمانی امری اجتناب‌ناپذیر است که برگزاری چنین کنفرانس هایی تا حدودی می تواند در این زمینه موثر باشد .
وی گفت: روش‌های سنتی نیز از جنبه‌های مختلف بهینه نیست و جوابگوی میزان تقاضای سالانه مسکن مورد نیاز با توجه به جوان بودن جمعیت کشور نیست و از این رو باید تولید مصالح، شیوه‌های طراحی و اجراء و تکنولوژی‌های ساخت که جزء مولفه‌های تاثیرگذار در این صنعت به کار می‌آید ارتقا یابند.
دکترگرامی ادامه داد: به همین منظور پژوهشکده فناوری‌های نوین عمران دانشگاه سمنان از کلیه متخصصان حوزه صنعت ساختمان برای ارایه دستاورد‌های علمی و پژوهشی خود در راستای محور‌های اصلی کنفرانس، به صورت مقاله دعوت می کند .
وی گفت: علاقه مندان برای ارسال چکیده مقالات تا 15 مهر ماه و برای ارسال اصل مقالات تا 25 آذر فرصت دارند. نتایج بررسی مقالات هم 25 دی ماه اعلام خواهد شد .