سومین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۲۴۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۹
سومین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما از 31 اردیبهشت لغایت 1 خرداد سال 94در دانشگاه تبریز برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید جلال پسته ای دبیر اجرایی کنفرانس در این خصوص گفت: اس...
سومین کنفرانس ملی مهندسی و فیزیک پلاسما از 31 اردیبهشت لغایت 1 خرداد سال 94در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید جلال پسته ای دبیر اجرایی کنفرانس در این خصوص گفت: اساتید، محققان، صاحب‌نظران، صنعتگران و دانشجویان تا 28 اسفند 93 فرصت دارند، مقاله های پژوهشی و یافته های جدید در زمینه های موضوع کنفرانس به نشانی اینترنتی  http://epp2015.tabrizu.ac.ir ارسال کنند.
به گفته وی، امواج در پلاسما و ناپایداری ها، ترمودینامیک و شیمی پلاسما و فرایند های انتقال در آن، روش های عددی و شبیه سازی پلاسما، پلاسماهای اختر فیزیکی و پلاسمای فضایی و سایر پلاسماهای طبیعی، برهم کنش لیزر پلاسما، لیزرهای الکترون آزاد، لیزر های اشعه x و شتاب ذرات، توکامک، پلاسماهای کانونی و z پینچ، پلاسماهای همجوشی اینرسی و مغناطیسی، پلاسماهای فشار اتمسفری و پلاسما در مایعات از جمله محورهای اصلی این کنفرانس است.
دبیر اجرایی این کنفرانس تصریح کرد: پلاسماهای کم فشار در فرکانس های مختلف، تکنولوژی های لایه نشانی به کمک پلاسما، روش های اندازه گیری در پلاسما، پلاسماهای غباری، لامپ های پلاسمایی، منابع تابش، باریکه های ذرات و چشمه های یونی، کاربردهای پلاسما در بیولوژی، پزشکی، صنایع غذایی و رفع آلودگی محیطی، کاربرد پلاسما در پردازش مواد، سطوح و صنایع نفت و گاز، نانوتکنولوژی، صنایع هوایی، مخابرات و تولید انرژی از دیگر محورهای تخصصی این کنفرانس می باشد.
گفتنی است اولین و دومین دوره این کنفرانس در خردادماه سال های 1392 و 1393 به ترتیب در دانشگاه های شهید بهشتی و مازندران برگزار شده است.