سومین کنفرانس ملی انگور و کشمش دردانشگاه ملایر برگزار شد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۴ کد : ۱۲۴۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
سومین کنفرانس ملی انگور و کشمش به همت پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر و با همکاری انجمن علوم باغبانی ایران و انجمن صادرکنندگان خشکبار کشور دردانشگاه ملایر برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
سومین کنفرانس ملی انگور و کشمش به همت پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر و با همکاری انجمن علوم باغبانی ایران و انجمن صادرکنندگان خشکبار کشور دردانشگاه ملایر برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سومین کنفرانس ملی انگور و کشمش با حضور دکترحیاتی رئیس دانشگاه ملایر، حجت الاسلام و المسلمین عباسی معاون نهادنمایندگی مقام معظم رهبری و دردانشگاه، دکترنوری سرپرست پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر، اعضای هیئت علمی دانشگاه، استادان و پژوهشگران حوزه انگور و کشمش از سراسر کشور، کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و بیش از 300 باغدار دردانشگاه ملایر برگزارشد.
در این مراسم دکترحیاتی ضمن خوشامدگویی به مهمانان کنفرانس ، آغاز سال تحصیلی جدید را گرامی داشت و گفت: پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر از سال 92 فعالیت خود را آغاز کرد و در سه سال گذشته توفیقات خوبی را به دست آورده و هم اکنون نیز درحال طی مراحل اخذ مجوز قطعی می باشد تا به عنوان یک پژوهشکده تقاضا محور فعالیت خود را ادامه دهد.
وی افزود: پژوهشکده انگور و کشمش دارای 5 گروه آموزشی و 16 دانشجوی پژوهش محور در هشت رشته می باشد و اساتید برجسته ایرانی و خارجی با این پژوهشکده همکاری دارند.
دکتر حیاتی درادامه به معرفی دانشگاه ملایر پرداخت و با شرح وضعیت پروژه های فاز اول و دوم پژوهشکده، افزود: نتایج حاصل از این نشست و کارگاه های آن به تولید بهتر در حوزه انگور، افزایش ارزش افزوده آن و در نهایت بهبود معیشت تاک داران بیانجامد.
همچنین انتخاب دانشگاه ملایر به عنوان دانشگاه برتر در حوزه مدیریت سبز در بین دانشگاه های کشور و همکاری این دانشگاه درطرح تحقیقاتی Erasmus+ در حوزه GIS از دیگر مواردی بود که دکتر حیاتی به آنها اشاره کرد.
در ادامه رضایی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر با تشکر از ریاست دانشگاه و مجریان این کنفرانس، هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید را گرامی داشت و گفت: وظیفه حاکمیت پس از ایجاد امنیت در جامعه، تامین آسایش و آرامش مردم در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و در نهایت سعادت و رستگاری آحاد جامعه است و یکی از ارکان مهم جامعه که مسئولیت خطیری در حوزه های متعدد دارد، دانشگاه است.
وی دانشگاه ملایر را دانشگاهی نوپا خواند و اعضای هیئت علمی جوان آن را سرمایه های ارزشمند شهرستان توصیف کرد و افزود: اگر ثبت ملایر به عنوان شهر جهانی انگور زودتر محقق شود، در حوزه زیرساخت، نرم‌افزار  و در ارائه روش‌های نوین بهره‌مندی از انگور و کشمش می‌توانیم حرف قابل توجهی برای دنیا داشته باشیم و قطعاً این کار به دست دانشگاه ساخته است.
رضایی گفت: پیشرفت تصادفی حاصل نمی شود و هیچ ملتی جز از خاستگاه دانشگاه و جز با همت بلند و عزم و اراده جمعی به موفقیت نرسیده است. دانشگاه محل تحقیق، پژوهش و ایده های جدید و مبتکرانه است و درصورت ارائه راه حل های مناسب و در کنار آن راهکارها و طرح های توجیهی اقتصادی ازجمله درصنایع تبدیلی که یکی از ضرورت های شهرستان است، از آن ها استقبال می کنیم.
در ادامه دکترنوری سرپرست پژوهشکده انگور و کشمش حضور استادان و پژوهشگران از فرانسه، کانادا و آمریکا و سراسر کشور را در دانشگاه ملایر گرامی داشت و با اشاره به شعار «انگور و کشمش سالم، بازار مطلوب»، توجه ویژه به کارکردهای راهبردی برنامه های کشور در همه حوزه های آموزشی، پژوهشی و اجرا برای دستیابی به محصولی سالم و مورد عنایت بازارهای هدف داخلی و خارجی را از ویژگی های این کنفرانس مطرح کرد و گفت: علی رغم زحمات زیادی که باغدار متحمل می شود، محصولات ما گاهی کیفیت مطلوب را ندارند، لذا بازار مناسبی برای آن وجود ندارد. این دغدغه جدی ما است و یافتن راهکارهای مناسب برای حل این چالش بزرگ کشور که درحال حاضر حدود 14 استان به آن می پردازند، بویژه در بحث کیفیت محصولات و سموم و کود در باغات، یکی از مهم ترین اهداف این کنفرانس است.
وی افزود: این مهم توسط محققان داخلی و خارجی دراین کنفرانس به بحث و تبادل نظر گذاشته شد تا با هم اندیشی استادان، کارشناسان و باغداران گرامی راهکارهای مقتضی ترسیم شود.
سرپرست پژوهشکده انگور و کشمش برگزاری کارگاه های تخصصی و گفتمان های علمی با حضور استادان برجسته داخلی و خارجی را نقطه عطف این کنفرانس برشمرد و گفت: از زمان اعلام دریافت مقالات، نزدیک به 90 مقاله از طریق سایت همایش به دبیرخانه کنفرانس رسید که پس از طی مراحل داوری تعداد 53 مقاله از آن که ارتباط بیشتری با محورهای همایش داشته و از کیفیت بالاتری برخوردار بودند انتخاب و پذیرش نهایی شدند و در نهایت 13 مقاله به صورت شفاهی و 40 مقاله به صورت پوستر مورد پذیرش کمیته علمی قرارگرفتند و درکنفرانس ارائه خواهند شد.
دکتر نوری در پایان از ریاست دانشگاه، انجمن علوم باغبانی و کمیته علمی و اجرایی کنفرانس قدردانی کرد.
سپس دکترعشقی پیام دکترفتوحی رئیس انجمن علوم باغبانی ایران را قرائت کرد و به بیان توضیحاتی پیرامون بازار فعلی انگور و عوامل موثر در آن، برند سازی، انجمن صنفی تولید و صادرات انگور و کشمش و نقش انجمن در تصمیمات مربوط به انگور و کشمش پرداخت.
درادامه دکترعبداللهی عضو هیئت علمی انجمن صادرکنندگان خشکبار ایران و نماینده صادر کنندگان خشکبار در اروپا با تاکید بر اینکه باغ انگور مرکز اصلی تولید و ضمانت‌بخش سلامت محصول است، گفت: در حوزه باغداری کیفیت حبه و تولید حداکثری اهمیت ویژه‌ای دارد و مسئله مهم دیگر بهداشت محصول و تولید انگوری سالم است.
وی انگور را مهم ترین محصول کشاورزی ملایر دانست و افزود: انگور به عنوان محصول استراتژیک شهرستان ملایر می‌تواند دربحث اشتغال زایی، رونق صنعت، کشاورزی و ارزآوری مهم باشد. مهمترین رقم انگور شهرستان ملایر بی دانه است. این نوع انگور درسطح ایران بی‌نظیر بوده و علت آن داشتن قند بالا، ویتامین D و مناسب بودن برای تولید کشمش و صادرات است.
وی با تأکید براینکه انگور ملایر شایسته تصاحب بازارهای جهانی است، افزود: دانشگاه ملایر باید سرفصل‌هایی چون بررسی راندمان آبیاری و روش‌های تغییر آن و برندسازی انگور را در دستور کار قرار دهد. باید بازار جدیدی ازجمله کشورهای اروپایی برای صادرات این محصول تعریف شود.
درادامه دکترنجاتیان عضو مرکز تحقیقات کشاورزی استان قزوین و از همکاران پژوهشکده انگور و کشمش، به طور مختصر درباره فعالیت های پژوهشکده و تحقیقاتی که در آن درحال انجام می باشند توضیحاتی داد و گفت: پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر از همکاری بهترین استادان کشور درحوزه انگور برخورداراست. پروژه های داخلی و برون سازمانی خوبی در آن درحال انجام است و حجم فعالیت های انجام شده در آن بیش از ظرفیتش و چشمگیر است.
دکتر نجاتیان با اشاره به حضور دانشجویان Ph.D در پژوهشکده انگور و کشمش، ارزیابی و کنترل سیستم های داربستی، ترکیبی از روش های مختلف آبیاری برای اولین بار در کشور، مقاومت به سرما، تنش خشکی، شناسایی ژن های مرتبط با خشکی و استخراج روغن هسته انگور را از جمله موضوعات مورد تحقیق در پژوهشکده برشمرد.
درادامه پروفسور فلاحی نایب رئیس انجمن علوم باغبانی آمریکا به عنوان سخنران ویژه کنفرانس ضمن ابراز خشنودی از حضور در دانشگاه ملایر برای دومین بار، کتاب خود تحت عنوان پرورش انگور در مناطق گرم و خشک کویری معرفی کرد و گفت: این کتاب حاصل 27 سال تحقیقات ایشان در حوزه انگور می باشد.
وی همچنین در ادامه جلسه به پرسش های استادان و باغداران پاسخ داد.
درادامه کنفرانس دکترعبداللهی رئیس پژوهشکده تحقیقات علوم باغبانی میوه های معتدله و سردسیری وزارت جهاد کشاورزی به معرفی موسسه تحقیقات علوم باغبانی پرداخت و ابرازامیدواری کرد: همکاری های فیمابین دانشگاه ملایر و پژوهشکده علوم باغبانی بیش از پیش ادامه یابد.
سپس دکتر اولات ضمن ابراز خرسندی از حضور دردانشگاه ملایر به ارائه نتایج تحقیقات خود با موضوع «پایه متحمل به نماتد» پرداخت و به سوالات مطرح شده توسط حاضرین درسالن پاسخ داد. در ادامه کنفرانس با ارائه  شفاهی مقالات پژوهشگران ادامه یافت.
در روز دوم کنفرانس دکتر راحمی عضو هیئت علمی دانشگاه Guelph کانادا به عنوان دیگر سخنران ویژه کنفرانس به ارائه دستاوردهای تحقیقات خود تحت عنوان «اصلاح پایه درختان انگور و سازگاری آنها با تنش های محیطی» پرداخت و همراه با پروفسور فلاحی، دکترنجاتیان و دیگر استادان پرسش های پژوهشگران و باغداران را پاسخ دادند.
درادامه حجت الاسلام والمسلمین آزادیخواه نماینده ملایر درمجلس شورای اسلامی با تشکر از دکترحیاتی و دکترنوری در برگزاری این کنفرانس با اشاره به آیاتی درباره انگور و بیان ارزش غذایی آن گفت: خداوند در قرآن کریم انسان را به گیاهخواری دعوت می کند اما این فرهنگ قرآنی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: ما با تلفیق علوم اسلامی و علوم جدید می توانیم کشوری برتر باشیم و امید است با استعانت از پروردگار متعال، برگزاری این کنفرانس ها، در تحقق این مهم ما را یاری کند.
حجت الاسلام والمسلمین آزادیخواه حمایت نمایندگان ملایر در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه ملایر، پژوهشکده انگور و کشمش و باغداران را اعلام کرد.
در ادامه پژوهشگران به ارائه مقالات خود پرداختند و با حضور استادان و باغداران در یک باغ آزمایشی کارگاه علمی و جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و استادان به سوالات باغداران به دو صورت تئوری و عملی پاسخ دادند.
درپایان این کنفرانس سه روزه، دکترکریمی دبیراجرایی کنفرانس ارتباط نزدیک و موثر بین استادان و کارشناسان علوم انگور، تاک داران، مدیران واحدهای تولید، بسته بندی و صادرات کشمش را از اهداف مهم این کنفرانس برشمردند و گفتند: این ارتباط می تواند به ارائه راهکارهایی جهت افزایش راندمان تولید محصول با کیفیت و عاری از پسماند سموم و کودهای شیمیایی و کاهش هزینه های تولید متناسب با نیازهای بازارهای داخلی و خارجی منجر شود. وی در ادامه بیانیه پایانی کنفرانس را قرائت کردند.
درحاشیه این کنفرانس جلسه پرسش و پاسخ با حضور پروفسور اولات و و اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان تحصیلات تکمیلی پژوهشکده برگزار شد که در آن، دکتر راحمی و پروفسور اولات به بیان تجربیات بین المللی خود در زمینه مدیریت باغات پرداختند.
گفتنی است اعضای هیئت علمی پرسش های خود را با استادان مطرح کرده و به بحث و گفتگو نشستند.