سومین کنفرانس ملی الکترو مغناطیس در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد

۱۲ آذر ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۹ کد : ۱۲۴۸۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۳۶
سومین کنفرانس ملی الکترو مغناطیس در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این کنفرانس دکتر صمیمی معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و ...
سومین کنفرانس ملی الکترو مغناطیس در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این کنفرانس دکتر صمیمی معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ضمن گرامیداشت حضور اساتید پژوهشگران و دانشجویان، طیگزارشی از فعالیتهای این سازمان ارائه کرد.
وی به معرفی طرح های اجراشده و در حال اجرای سازمان از جمله ماهواره مصباح، دستگاه همودیالیز، پروژه ملی میکروآلگ، تونل باد، طرح مبارزه بیولوژیک با ریزگردها و دستگاه تست پیل سوختی اشاره کرد.
معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران همچنین به فعالیت های سازمان در پژوهشکده های سازمان و آزمایشگاه‌های تخصصی موجود در این پژوهشکده ها و آزمایشگاه های مرجع سازمان اشاره کرد و گفت: برخی از این آزمایشگاه ها در نوع خود در کشور منحصربه فرد می باشد.
وی افزود: در حوزه تحصیلات تکمیلی تعداد 84 دانشجوی دکتری پژوهش محور و تعداد 154 دانشجوی کارشناسی ارشد در سازمان مشغول به تحصیل هستند.
دکتر صمیمی در خصوص چاپ نشریات تخصصی گفت: از جمله فعالیت های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، انتشار 5 مجله تخصصی به زبان انگلیسی و 5 نشریه تخصصی به زبان فارسی می باشد.
وی برگزاری جشنواره های جوان و بین المللی خوارزمی را از دیگر  فعالیت های سازمان برشمرد و تصریح کرد: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تا کنون موفق به برگزاری 27 دوره جشنواره بین المللی خوارزمی و 15 دوره جشنواره جوان خوارزمی شده و طی این مدت بیش از 1500 طرح برگزیده در زمینه های مختلف به جامعه معرفی کرده است.
معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در خاتمه گفت: امسال در حالی شانزدهمین دوره جشنواره جوان و بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی برگزار می شود که میزان استقبال دانشمندان خارجی از جشنواره رشد چشمگیری داشته و از نکات جدید این جشنواره استفاده از دانشمندان سرشناس خارجی برای ارزیابی طرح ها و حضور در هیئت داوران بخش بین المللی این جشنواره می باشد.