سومین همایش ملی نفت و گاز دردانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزارشد

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۹ کد : ۱۲۴۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۹
سومین همایش ملی نفت و گاز و صنایع وابسته، طی مراسمی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهیدباهنر کرمان، آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درافتتاحیه این همایش، دکترجلالی فر رئیس همایش ملی ...
سومین همایش ملی نفت و گاز و صنایع وابسته، طی مراسمی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهیدباهنر کرمان، آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درافتتاحیه این همایش، دکترجلالی فر رئیس همایش ملی نفت و گاز و صنایع وابسته، پس از خیرمقدم به مهمانان، اساتید و کلیه شرکت کنندگان، به اهمیت منابع زیرزمینی ونیاز روزافزون جوامع به فرآوردهای نفت و گاز اشاره کرد و گفت: برای بهره برداری مناسب و بهینه از منابع نفت و گاز باید علوم مرتب با این حوزه استفاده کرد. لذا استفاده از ظرفیت دانشگاه ها دراین مسیر بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: باید با برقراری اتصال محکم بین دانشگاه و صنعت  و تبادل ازتباط بین این دو بخش تمامی ظرفیت ها را فعال کنیم.
رئیس سومین همایش ملی نفت و گاز با تأکید برضرورت به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا، شرط اصلی تحقق این امر را تربیت محققان زبده و کارآمد دراین حوزه دانست و گفت: به منظور دستیابی به اهداف بالادستی درصنعت نفت، ارتباط این صنعت با مراکز دانشگاهی و پژوهشی امری ضروری است و دانشگاه شهیدباهنرکرمان با پذیرش دانشجویان درمقطع دکترا از سال 91 پژوهش های خود را دراین حوزه آغاز کرده است.
سپس دکترحاجی امین شیرازی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهیدباهنر ضمن گرامی داشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه درکرمان به معرفی بخش نفت و گاز دانشکده فنی و مهندسی پرداخت و گفت: درسال آینده مقطع کارشناسی درگرایش های نفت نیز راه اندازی خواهد شد.
درادامه این همایش دکترآیت اللهی استاد دانشگاه صنعتی شریف برگزاری این همایش و تلاش دست اندرکاران آن را نوعی جهاد دانست و با تبریک به مسئولان و اساتید بخش نفت و گاز به خاطر مداومت در برگزاری همایش طی سه سال متوالی، مباحثی تخصصی را پیرامون ارتباط قیمت نفت با تولید و مصرف آن درسطح جهان مطرح کرد.
سپس مهندس عسکری، مشاور معاون شرکت Global Petrolicکه آخرین سخنران مراسم افتتاحیه بود که سخنان خود را با طرح مباح تخصصی در مورد گسیختگی و فوران های چاه های نفتی ادامه داد.
گفتنی است سومین همایش ملی نفت و گاز و صنایع وابسته در محل دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر برگزار شد.