سومین نشست نقد کتاب در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد

۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۸ کد : ۱۲۴۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۳
سومین نشست نقد کتاب برای کتاب «دورکاری در سازمان‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی» نوشته دکتر اعظم نجفقلی‌نژاد ورجوی، دکتر علی صادق‌زاده وایقان و دکتر عظیمه نجفقلی‌نژاد ورجوی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ا...
سومین نشست نقد کتاب برای کتاب «دورکاری در سازمان‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی» نوشته دکتر اعظم نجفقلی‌نژاد ورجوی، دکتر علی صادق‌زاده وایقان و دکتر عظیمه نجفقلی‌نژاد ورجوی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جلسۀ نقد کتابِ «دورکاری در سازمان‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی»، در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، با حضور دکتر اعظم نجفقلی‌نژاد ورجوی، دکتر علی صادق‌زاده وایقان نویسندگان و دکتر فریبرز درودی، رئیس مرکز اطلاعات مدارک علمی ایران و دکتر رضا خانی‌پور، عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان منتقدان این کتاب برگزار شد.
دکتر درودی در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از نویسندگان این کتاب گفت: این کتاب به عنوان دومین کتاب در این حوزه، مزایا و معایب دورکاری را به خوبی نشان می دهد و مدلهای دورکاری در ایران و خارج از ایران را به خوبی ترسیم می‌کند.
وی تاکید کرد: از نقاط قوت این کتاب این است که به موضوع مهمی پرداخته و منابع گسترده ای را مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌ و افزون بر شروع مناسب، فصل های کتاب نیز به درستی تعیین شده است.
درودی همچنین پیشنهاداتی را برای ویرایش کتاب عنوان کردو گفت: کمترین میزان پرداختن به کتابخانه‌ها و مراکز علمی را داشته است که لازم است به آن افزوده شود.
وی  گفت: این کتاب ابعاد دورکاری را به خوبی بررسی کرده اما بخش عمده کتاب مباحثی است که در همه جا می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود بر روی مراکز اطلاع‌رسانی کار بیشتری صورت گیرد.
در ادامه دکتر خانی پور ضمن اشاره به جایگاه نامناسب نشر در ایران، این کار را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این کتاب ساختار خوبی داشته و کاربردی و دارای رویکرد جدیدی است.
وی افزود: کتاب دورکاری داده‌های مناسبی را برای تصمیم‌گیری مدیران رده بالا در اختیار آنان قرار می‌دهد.
خانی پور همچنین تاکید کرد: برای بهبود این کتاب لازم است، معایب و مزایای دورکاری که فصل دوم به آن اشاره شده دقیقتر بررسی و بیان شود.
وی ادامه داد: تعداد منابع خارجی این کتاب زیاد است و بهتر است شرایط فرهنگی ایران نیز برای دورکاری در نظر گرفته شود.
گفتنی است، در پایان جلسه نقد کتاب، از سوی دکتر محمود بابایی، معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، به نویسندگان و منتقدان این کتاب جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.