بر اساس تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت نیرو، همکاری دانشگاهها و صنایع آب و برق کشور توسعه می یابد

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۹ کد : ۱۲۴۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۹۳
در  جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو  که  در پژوهشگاه نیرو برگزار شد ،  تفاهم نامه همکاری علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و وزارت نیرو  به امضای دکتر فرهادی وزیر علوم و مه...
 بر اساس تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت نیرو، همکاری دانشگاهها و صنایع آب و برق کشور توسعه می یابد
در  جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو  که  در پژوهشگاه نیرو برگزار شد ،  تفاهم نامه همکاری علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و وزارت نیرو  به امضای دکتر فرهادی وزیر علوم و مهندس چیت چیان وزیر نیرو  رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گسترش همکاری ها و ایجاد  هم افزایی در صنایع آب و برق و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری و  توسعه تحقیقات هدفمند و کاربردی  در  راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان  و بهره گیری از نتایج تحقیقات در حوزه های آب و انرژی، هدف امضای این تفاهم نامه همکاری است.
بر اساس این گزارش، برنامه ریزی و اجرای طرح های مطالعاتی و آینده پژوهشی در حوزه های مورد نیاز صنعت آب و برق،اعطای مراتب و کرسی های تخصصی به استادان برجسته و صاحب تجربه، حمایت از تحقیقات مستمر اعضای هیئت علمی  با اعطای اعتبار پژوهشی در صنعت آب و برق  و اعطای فرصت های مطالعاتی به اعضای هیئت علمی دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فرصت های پژوهشی پسا دکتری از جمله محورهای تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت نیرو است.
همچنین راه اندازی کلینک های تخصصی صنعت آب و برق در دانشگاهها ، حمایت از توسعه آزمایشگاههای مرجع و مشترک و شرکت های دانش بنیان ، حمایت از پایان نامه های دوره های کارشناسی ارشد و دکترا  و  همکاری در برگزاری دوره های کارورزی و کار آموزی دانشجویان از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.
بر اساس این تفاهم نامه، زمینه حضور دانشجویان در نیروگاهها تسهیل می شود، اولویت های پژوهشی وزارت نیرو در اختیار دانشگاهها قرار می گیرد، وزارت نیرو  برای فارغ التحصیلان ممتاز دوره دکترا  و استادان جوان  دوره پژوهشی پسا دکترا تعریف می کند و  به اعضای هیئت علمی که به مدت 5 سال با صنعت آب و برق همکاری منسجم داشته باشند  اعتبار پژوهشی اعطا می شود.