سمینار علمی کاربردهای داده کاوی در صنعت و تجارت در دانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزارشد

۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۲۳۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۸
سمینارعلمی تحت عنوان «کاربردهای داده‌کاوی در صنعت و تجارت» در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده ریاضی دانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سخنران ویژه این سمینار دکتر غلامرضا ...
سمینار علمی کاربردهای داده کاوی در صنعت و تجارت در دانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزارشد
سمینارعلمی تحت عنوان «کاربردهای داده‌کاوی در صنعت و تجارت» در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده ریاضی دانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سخنران ویژه این سمینار دکتر غلامرضا نخعی زاده، استاد دانشگاه کالسروهه آلمان بود که به ایراد سخنرانی پرداخت.
بر پایه این گزارش، باتوجه به گسترش بحث Data Mining در رشته‌های مختلف علمی، جمعی از استادان و دانشجویان دانشکده‌های دیگر دانشگاه نیز در این سمینار حضور داشتند.
دکتر نخعی‌زاده از اینکه در دانشگاه شهید باهنر کرمان حضور پیدا کرده است ابراز خرسندی کرد و با اشاره به اینکه دوره کارشناسی خود را در دانشگاه مشهد گذرانده است افزود: مدت زمان زیادی را به عنوان مشاور شرکت خودروسازی بنز در اروپا مشغول به فعالیت بوده است.
مشاور ارشد شرکت دایملر کرایسلر آلمان با تأکید بر اینکه داده‌کاوی کاربردهای زیادی در علوم مختلف دارد، از اهمیت این علم در صنعت و تولید سخن گفت.
همچنین شبکه‌های عصبی مصنوعی، درخت تصمیم، منطق فازی و هوش مصنوعی  بخش‌های دیگری بود که در این سمینار به آن پرداخته شد.
گفتنی است  در پایان، به پرسش‌های حضار نیز پاسخ داده شد.