بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم از مرکز تحقیقات سرن در سوئیس

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹ کد : ۱۲۳۳
تعداد بازدید:۶۶۱
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم از مرکز تحقیقاتی سرن (CERN)در سوئیس بازدید و با رئیس این مرکز بین المللی دیدار و گفتگو کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار مدیر روابط بین ...
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم از مرکز تحقیقاتی سرن (CERN)در سوئیس بازدید و با رئیس این مرکز بین المللی دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار مدیر روابط بین الملل مرکز تحقیقاتی سرن گزارش مبسوطی از فعالیت های این مرکز علمی را ارائه کرد که در آن به حضور قوی علمی و پر تلاش اساتید و دانشجویان ایرانی اشاره شد .
 در این دیدار  با توجه به انعقاد تفاهم نامه بین جمهوری اسلامی ایران و مرکز سرن  از سال 2001 و همکاری بعضی از دانشگاه های دولتی و مؤسسات پژوهشی نظیر پژوهشگاه دانش های بنیادی  IPM  در خصوص  افزایش تعداد دانشجویان ایرانی در این مرکز  تبادل نظر شد ، و مرکز سرن برای پذیرش دانشجویان ایرانی دوره های 6- 9 ماهه و بررسی با نظر مساعد درخواست ایران مبنی بر عضویت وابسته ایران دراین مرکز اعلام آمادگی کرد.
همچنین در پایان این بازدید  دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری و هئیت همراه در نشستی با دانشجویان و پژوهشگران ایرانی مستقر در سرن مسائل و درخواست های آنان را بررسی کردند. 
گفتنی است :سرن (CERN) سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای، بزرگ‌ترین آزمایشگاه فیزیک ذره‌ای جهان است که در سال ۱۹۵۴ در کشور سوییس در مجاورت مرز فرانسه ایجاد شد. در حال حاضر بیش از23 کشورعضو این سازمان بوده و بیش از ۲۶۰۰ کارمند به طور تمام وقت و همچنین در حدود ۷۹۳۱ دانشمند و مهندس (به نمایندگی ۵۸۰ دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی از ۸۰ کشور جهان) در آن مشغول به کارند با توجه به ماموریت های تعریف شده برای سرن ( گسترش مرزهای دانش ، آموزش  و بررسی تولد جهان) محققان، دانشجویان و استادان بیشماری از کشورهای مختلف دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران در این مجموعه به فعالیت های تحقیقاتی مشغول هستند.