سمینار آشنایی با مرکز رشد در دانشگاه تفرش برگزارشد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۲۳۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۷
سمینار تخصصی معرفی و آشنایی با مرکز رشد با حضور دانشجویان در این دانشگاه تفرش برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدجواد عبدالهی فرد مدیر مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه تفرش دراین مراسم ...
سمینار تخصصی معرفی و آشنایی با مرکز رشد با حضور دانشجویان در این دانشگاه تفرش برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدجواد عبدالهی فرد مدیر مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه تفرش دراین مراسم گفت: مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری یکی از سازمان‌های حامی کارآفرینی می‌باشد که رویکرد این مراکز، بر خوداشتغالی و کارآفرینی مبتنی است.
وی افزود: در سند چشم‌انداز 1404 یکی از اهداف مهم بر دستیابی به اقتصاد متنوع و متکی بر منابع دانش، آگاهی، سرمایه انسانی و فناوری نوین استوار است که در این راستا توسعه اقتصاد دانش‌بنیان از تأثیر بسزایی برخوردار می‌باشد.
دکترعبدالهی فرد بابیان این‌که در دو دهه اخیر دنیا به‌سوی اقتصاد مبتنی بر دانش سوق داده ‌شده است، گفت: نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین، واحدهای تحقیق و توسعه از مشخصه‌های اقتصاد مبتنی بر دانش است که ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌های کارآفرین از مهم‌ترین ساختارهای در نظر گرفته‌شده برای اقتصاد دانش‌بنیان می‌باشد.
مدیرمرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه تفرش تصریح کرد: از این رو مراکز رشد بستری مناسب برای حمایت از ایده‌های نوآورانه و تلاش برای دستیابی این ایده‌ها به بازار می‌باشد که هدایت پروژه‌های دانشجویی به سمت تولید محصول و تکنولوژی و به‌کارگیری آن در شرکت‌های دانش‌بنیان در اولویت مرکز رشد دانشگاه تفرش قرارگرفته است.
گفتنی است معرفی مرکز رشد، امکانات و تسهیلات قابل‌ارائه به مبتکرین و بیان وضعیت موجود کشور در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان از دیگر مباحث مطرح‌شده توسط دکترجواد عبدالهی فرد مدیر مرکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه تفرش دراین سمینار بود.