سمینار «تجارب مرمت و باززنده سازی بناهای تاریخی» در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزارشد

۱۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۸ کد : ۱۲۳۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۱
سمینار آموزشی و تخصصی « تجارب مرمت و باززنده سازی بناهای فرهنگی و تاریخی » با حضور دکتر نیکولا برلوکی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی میرغلامی رئیس ...
سمینار آموزشی و تخصصی « تجارب مرمت و باززنده سازی بناهای فرهنگی و تاریخی » با حضور دکتر نیکولا برلوکی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مرتضی میرغلامی رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اسلامی تبریز با اعلام خبر فوق افزود : این سمینار با هدف بالا بردن سطح علمی و آگاهی دانشجویان و علاقه‌مندان نسبت به بناهای تاریخی و فرهنگی و نحوه حفظ ، مرمت و احیای آن ها برگزار شد.
وی افزود: در این سمینار دکتر نیکولا برلوکی استاد و مدرس گروه مرمت و حفاظت دانشگاه پلی تکنیک میلان و ساپیزانیا رم با ارائه مقالات و پنل‌های علمی تجربه های مرمت و باززنده سازی بناهای تاریخی و چالش ها و نحوه تکوین حفاظت های نوین را با شرکت کنندگان در میان گذاشت .
دکتر میرغلامی تصریح کرد: در این سمینار که با حضور دکتر فرزین حق پرست مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی و علی مدبر شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی 8 تبریز و اساتید و دانشجویان رشته های معماری و مرمت برگزار شد نحوه بازسازی یادمان‌ها و بناهای فرهنگی و تاریخی، روش‌های مستندسازی بناها، انجام و تحلیل آزمایش‌های مختلف و پاک سازی نماها از آلودگی های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است دکتر نیکولا برلوکی برنده جایزه مرمت نوسترا (میراث فرهنگی اتحادیه اروپا) در سال 2014 میلادی بوده و از اساتید با تجربه و توانمند دانش مرمتی ایتالیا و اروپا محسوب می شود.