سفیر سوئد با هیئت رئیسه دانشگاه لرستان دیدار و گفتگو کرد

۰۲ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۲۳۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۰
پیتر تیلر سفیر سوئد با هیئت رئیسه دانشگاه لرستان دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عزیزی رئیس دانشگاه لرستان هدف از این دیدار را برقراری ارتباطات علمی بین این دانشگاه با دانشگا...
سفیر سوئد با هیئت رئیسه دانشگاه لرستان دیدار و گفتگو کرد
پیتر تیلر سفیر سوئد با هیئت رئیسه دانشگاه لرستان دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عزیزی رئیس دانشگاه لرستان هدف از این دیدار را برقراری ارتباطات علمی بین این دانشگاه با دانشگاه های سوئد عنوان کرد.
دکتر عزیزی ضمن اعلام آمادگی دانشگاه لرستان جهت عقد تفاهم نامه های علمی در زمینه های مختلف اعم از تبادل استاد و دانشجو و فرصت‌های مطالعاتی به معرفی دانشگاه لرستان و پتانسیل های موجود پرداخت و پیشنهادی را در قالب یک تفاهم نامه به سفیر سوئد ارائه کرد.
در ادامه پیتر تیلر سفیر سوئد با اشاره به این مطلب که بدون در نظر گرفتن منافع سیاسی، علاقه هر دولتی در سوئد بالا بردن کیفیت آموزشی دانشگاه ها می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر نمونه هایی از همکاری بین افراد و سازمان‌های آموزشی و دانشگاهی در سوئد با افراد و دانشگاه‌هایی در ایران داریم.
وی افزود: دانشگاه‌های فنی در سوئد زیر نظر سازمانی که آن نیز به صورت مستقل از دولت می‌باشد فعالیت می کنند و من تفاهم نامه پیشنهادی دانشگاه لرستان را به این سازمان ارائه خواهم کرد تا در زمینه های مورد علاقه و البته به صورت مستقل با دانشگاه های سوئد به توافق برسید.
سفیر سوئد در خاتمه گفت : در سفرم به لرستان آگاهی من راجع به استان لرستان بسیار بیشتر شده است و اطلاعات من به مراتب بسیار بیشتر از هموطن‌هایم در سوئد است و این مرا در موقعیتی قرار می‌دهد که می‌توانم با داشتن آگاهی کافی موضوعی را سفارش بکنم و نقش ما نیز در سفارت همین است که در کشور خودمان برای شما همتا و همکار پیدا کنیم و بقیه کار به عهده خود شماست.      
گفتنی است در این جلسه دکتر فیضیان معاون پژوهشی و فناوری، دکتر جعفری معاون پشتیبانی و توسعه، دکتر مرادیان مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی، دکتر یاراحمدی مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان و دکتر سلاحورزی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد حضور داشتند.