بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از بزرگ ترین مرکز پژوهشی ایتالیا

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۱ کد : ۱۲۲۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۲۵
در بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از شورای ملی تحقیقات ایتالیا بزرگ ترین و مهم ترین مرکز پژوهشی این کشور،برنامه عملیاتی تفاهم نامه مشترک این مرکز و وزارت علوم تصویب شد. به گزارش رواب...
 بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از بزرگ ترین مرکز پژوهشی ایتالیا
 در بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از شورای ملی تحقیقات ایتالیا بزرگ ترین و مهم ترین مرکز پژوهشی این کشور،برنامه عملیاتی تفاهم نامه مشترک این مرکز و وزارت علوم تصویب شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در بازدید دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از شورای ملی تحقیقات ایتالیا  که با داشتن نزدیک به 110 موسسه تحقیقاتی فعال در 7 زمینه، بزرگ ترین و مهم ترین مرکز پژوهشی کشور ایتالیا محسوب می شود برنامه عملیاتی و اجرایی تفاهم نامه منعقد شده بین شورای تحقیقات ملی ایتالیا و وزارت علوم در سال 1392 در جلسه مشترک با پروفسور نیکلایس رئیس شورای ملی تحقیقات ایتالیا و همکاران وی در مرکز شورای فوق در شهر رم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به امضای طرفین رسید.
همچنین در این سفر دکتر احمدی از مرکز تحقیقاتی «تورورگاتا» مجموعه بزرگ تحت پوشش شورای ملی تحقیقات ایتالیا، در زمینه های فناوری های پیشرفته و تحقیقاتی بازدید کرد و دراین بازدید در خصوص همکاری و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی، اعزام دانشجو در دوره های PHD (دوره های دکتری تخصصی) و فرصت های مطالعاتی اعلام آمادگی شد.
همچنین هیئت ایرانی از آزمایشگاه های تحقیقاتی مؤسسه علمی و تحقیقاتی «مونته لیبرتی» بازدید کرد.
 بر اساس این گزارش ،  برای اجرایی کردن توافقات مشترک مقرر شد کمیته مشترک سه نفره ای متشکل از نماینده وزارت علوم، نماینده شورای ملی تحقیقات ایتالیا و نماینده سفارت جمهوری ایران در ایتالیا تشکیل شود.
گفتنی است  بر اساس برنامه اجرایی و عملیاتی همکاری های پژوهشی و تحقیقات علمی دوجانبه میان وزارت علوم ایران و شورای ملی تحقیقات ایتالیا ، طرفین در تمام زمینه های مورد نظر از جمله بیوتکنولوژی ، نانوتکنولوژی، هوا فضا، معماری، باستانشناسی، کشاوزی و محیط زیست  همکاری خواهند کرد.