سرپرست وزارت علوم : در تأسیس پارک‏های علم و فناوری صاحب سبک هستیم

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۲ کد : ۱۲۲۵۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۹
دکتر محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‏ای پارک‏های علم و فناوری گفت : با گذشت بیش از یک دهه از تأسیس این پارک‏ها در ایران، اکنون...
سرپرست وزارت علوم : در تأسیس پارک‏های علم و فناوری صاحب سبک هستیم
دکتر محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‏ای پارک‏های علم و فناوری گفت :  با گذشت بیش از یک دهه از تأسیس این پارک‏ها در ایران، اکنون در میان کشورهای در حال توسعه، صاحب سبک و مبدع روش نوین ایجاد این زیرساخت مهم علمی و اقتصادی هستیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم که با حضور محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاونان وزارت علوم ، روسای پارک هاو جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افتتاح شد، دکتر نجفی نقش پارک‏های علم و فناوری را در توسعه پایدار منطقه‏ای بسیار مهم ارزیابی کرد و بر نقش حمایتی مجلس شورای اسلامی در این خصوص تأکیدکرد.
وی گفت: ایران در خصوص پارک‏های علم و فناوری حضور پررنگ و موثری در جوامع بین‏المللی داشته و شاهد این مدعا نیز کسب پنچ دوره مقام ریاست منطقه‏ای غرب آسیا و شمال آفریقا در انجمن بین‏المللی پارک‏های علمی در 10 سال گذشته بوده است.
دکتر نجفی تصریح کرد: این پارک‏ها پل ارتباطی دانشگاه و صنعت هستند و اشتغالزایی نخبگان، رشد و شکوفایی استان‏ها و توسعه پایدار منطقه‏ای به واسطه این پارک‏ها میسر می‏شود.
وی همچنین با اشاره به هزینه کمتر اشتغالزایی در پارک‏ها نسبت به واحدهای مستقل، گفت: حمایت مادی و معنوی مجلس از پارک‏های علم و فناوری یکی از موثرترین کارهایی است که نمایندگان می‏توانند برای مردم استان خود انجام دهند.
محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن ابراز  رضایت از توسعه پارک های علم و فناوری  بر تخصصی شدن پارک ها و مراکز رشد وابسته به آنها تأکید کرد و گفت: پارک‏های علم و فناوری نقش بسزایی در توسعه اقتصاد و سیاست‏های کلان کشور در حوزه علم و فناوری دارند.
وی با اشاره به لزوم حمایت از شرکت های دانش بنیان بر طرح آمایش سرزمینی مبتنی بر مزیت های نسبی تاکید کرد و افزود: سیاست‏های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری مبنا و اصلی است که می‏تواند دستور کار تمامی سازمان‏ها و نهادهای ذی ربط قرار گیرد.
گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای ملی و منطقه‏ای پارک‏های علم و فناوری با حضور 27 پارک علم و فناوری از 25 تا 28 آبان در محل نمایشگاه دائمی مجلس شورای اسلامی درحال برگزاری است.