سرپرست دانشگاه یاسوج: برگزاری کنگره شهدا بهترین اقدام برای ایجاد بصیرت‌افزایی در میان قشر دانشگاهی است

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۲ کد : ۱۲۲۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۷
دکترشاپور رمضانی سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: برگزاری کنگره شهدا بهترین اقدام برای ایجاد بصیرت‌افزایی درمیان قشر دانشگاهی است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررمضانی درمراسم کنگره شهدای دانشجو که درح...
دکترشاپور رمضانی سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: برگزاری کنگره شهدا بهترین اقدام برای ایجاد بصیرت‌افزایی درمیان قشر دانشگاهی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررمضانی درمراسم کنگره شهدای دانشجو که درحسینیه ثارالله یاسوج برگزار شد، گفت: علم در زندگی انسان راه سعادت و تکامل را به انسان نشان می‌دهد و قران کریم به اهمیت و جایگاه والای علم و دانش بارها تاکید کرده است.
وی افزود: اوج فضیلت و برتری شهدای دانشجو دانایی و دانش است زیرا آگاهانه به استقبال شهادت رفتند و برای ارزش‌های اسلامی جان خود را از دست دادند.
دکتررمضانی با اشاره به اینکه برای شناخت جایگاه ارزشمند دانشجوی شهید باید به نقش دانشجو درجامعه توجه کنیم، گفت: نقش دانشجو و دانشگاهیان درانقلاب اسلامی بر هیچ کسی پوشیده نیست.
سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: اصلی‌ترین پیام شهدای دانشجو پیمودن طریق عزت، آزادی و سربلندی ملت ایران اسلامی بوده و امروزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بالاترین میراث انقلاب اسلامی است. باید همه مسئولان، نخبگان، مردم و به‌ویژه دانشگاهیان در زمینه ترویج این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان یکی از مراکز ایجاد حرکت و شکل دهی به باورها و افکار عمومی جامعه است، عنوان کرد: دانشجویان همواره همراه حضرت امام(ره) بودند و جایگاه ویژه خود را در دفاع مقدس به اوج رساندند.
دکتررمضانی درادامه گفت: جای هیچ شکی نیست که دانشجویان شهید با دو بال علم و ایثار برای نسل آینده الگوی جاوادن شدند و به عنوان اسناد زنده وفاداری با اراده خود در برابر دشمن و استکبار ایستادند.
وی افزود: شهدای دانشجو قشر آگاهی‎بخش درمیان جوانان دانشگاهی امروز هستند که باید برای زنده نگه داشتن یاد آنها برنامه‌های فرهنگی همواره در دستور کار قرار گیرد.
سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: کنگره 74 شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری دانشگاه‌های استان و بسیج دانشجویی برگزار شد.
دکتررمضانی با بیان اینکه ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی این استان با همکاری دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی تشکیل شد، گفت: سرکشی ازخانواده شهدا، جمع آوری اسناد، تهیه مستند از شهدای شاخص دانشجویی، حضور در مرقد شهید طیب در سوق، رونمایی و راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی شهدای دانشجو و تهیه کتاب سه شهید و همچنین تهیه مستند شهید دهراب‌پور و پخش آن از شبکه‌های سراسری و برگزاری 14 یادواره شهدای دانشجویی ازجمله عملکرد این ستاد است.