سرپرست دانشگاه کاشان: دانشگاه در توسعه منطقه نقش کلیدی دارد

۱۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۱ کد : ۱۲۲۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۱
دکتر عباس زراعت سرپرست دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه با مجموعه نیروی انسانی توانمند، متخصص و کارآمد می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه کاشان داشته باشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زراعت به من...
دکتر عباس زراعت سرپرست دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه با مجموعه نیروی انسانی توانمند، متخصص و کارآمد می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه کاشان داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زراعت به مناسبت هفته دولت در فرمانداری کاشان و در حضور استاندار اصفهان، به پتانسیل های بالقوه این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی، آموزشی و وجود دانشکده ها و پژوهشکده ها اشاره کرد و اظهار داشت: هدف دانشگاه این است که با تاکیدات مقام معظم رهبری به دور از مسائل جناحی در راستای اهداف سند چشم انداز و توسعه منطقه و کشور گام بردارد.
وی  تشکیل کارگروه پژوهش و فن آوری را از جمله اقدمات انجام شده این دانشگاه برای توسعه منطقه کاشان بزرگ بیان کرد و افزود: کمیته های علمی در زمینه های اقتصادی، مدیریت، کشاورزی، آب و صنایع تشکیل شده است.
سرپرست دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: در راستای توسعه منطقه نشست های تخصصی سرمایه گذاری، کارآفرینی و جایزه ارباب تفضلی تشکیل شده است.
وی ارتباط با مدیریت شهری را لازمه پیشرفت و توسعه شهر دانست و افزود: برای توسعه کاشان همکاری و ارتباط بین مردم، مسئولان و صاحبان صنایع با دانشگاه ضروری است.
دکتر زراعت توزیع عادلانه بودجه های پژوهشی میان دانشگاه های استان را از استاندار اصفهان خواستار شد و افزود: با توجه به چهل سالگی دانشگاه و سیاست های دولت در محوریت این دانشگاه ها درخواست می شود که عنایت ویژه ای را به این دانشگاه داشته باشند.
وی با اشاره به قانون تخصیص سه درصد از بودجه دستگاه‌ها برای فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی گفت: با در اختیار قرار گرفتن این بودجه از سوی دستگاه‌های شهرستان متعهد می‌شویم تا تمامی فعالیت‌های پژوهشی ادارات در دانشگاه کاشان انجام شود.
سرپرست دانشگاه کاشان  اختصاص زمین برای احداث شرکت دانش بنیان، کمک به ایجاد پارک علم و فن آوری را از استاندار اصفهان خواستار شد.