سرپرست دانشگاه کاشان: اقتدار علمی در گرو پیوند دانشگاه با صنعت است

۱۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۷ کد : ۱۲۲۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۶
دکتر عباس زراعت سرپرست دانشگاه کاشان گفت: اقتدار علمی در گرو پیوند هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زراعت در جمع صنعتگران و کارآفرینان کاشان با بیان اینکه در راستای اقتدار علمی، بخش صنعت باید دانشگاه را حمایت کند، اظهار داشت: دانشگاه مهم‌ترین کانون تحقیق و پژوهش است و اگر صنعت به دانشگاه متصل شود بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع می شود.
وی با اشاره به دنیای صنعتی امروز مدیریت حرفه ای در دانشگاه ها را تاکید کرد و افزود: موج مدرک داران بی مهارت مشکل عظیمی است که جامعه ما را تهدید می کند.
دکتر زراعت با بیان اینکه بسیاری از دانشگاههای خارجی ماموریتشان این است که نخبگان ما را بربایند تاکید کرد: امروزه برقراری ارتباط منسجم و سازمان یافته بین صنایع و دانشگاه ها یکی از نیازهای اساسی کشور است.
وی تصریح کرد: این ارتباط به دانشگاه ها کمک می‌کند تا قسمتی از فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای مشکلات موجود در صنایع کشور جهت دهی کرده و متخصصانی توانا و شایسته پرورش دهند.
در ادامه دکتر عقیقی رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان نیز در این نشست، گزارشی از فعالیت های انجام شده این مرکز در راستای ارتباط با صنعت و توسعه کارآفرینی اشاره کرد و گفت: نزدیک به 30 هزار نفر ساعت دوره های آموزشی کارآفرینی در این مرکز برگزار شده است.
وی شناسایی افراد کارآفرین، ایجاد مرکز مشاوره کارآفرینی، برگزاری جلسات با صاحب نظران و روسای مرکز کارآفرینی دانشگاه ها و برگزاری همایش های مرتبط با کارآفرینی را از جمله فعالیت های این مرکز بیان کرد و اظهار داشت: مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان بر اساس سند چشم انداز، فعالیت های خود را بر محورهای آموزشی، پژوهشی،  مشاوره ای و فعالیت های ترویجی ادامه خواهد داد.
گفتنی است در این نشست صنعتگران و مدیران شرکت ها نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند.