سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از تشکیل شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه خبر داد

۲۳ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۲۲۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۹
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از تشکیل شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور هم زمان با برگزاری گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزار...
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از تشکیل شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور هم زمان با برگزاری گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکترگودرز صادقی با بیان اینکه گردهمایی دانش پژوهان اردبیلی داخل و خارج از کشور مهر ماه سال جاری در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود، افزود: ایرانیان در طول تاریخ همواره مردمانی بزرگ، اندیشمند و پژوهشگر بوده‌اند و از اینرو باید فرد فرد شهروندان ایرانی را گوهری دانست که به اتکای وجود آنها، عرصه‌های پیشرفت و عظمت در دسترس جهانیان قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: ساکنین شمال غرب کشور همیشه نقش بزرگی در اشاعه فرهنگ شیعی داشته‌اند و عالمان بزرگی در حوزه مذهب به دیار عاشقان اهل بیت هدیه کرده‌اند. از دیگر خصوصیات آنها می‌توان به توانایی آنها در حوزه علم و فرهنگ اشاره کرد که در این راستا دانش و پژوهش و سینه سراسر از عشق به دیار قهرمانان اردبیلی، در سراسر دنیا این مردمان را به هم پیوند می‌دهد.
 دکترصادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی برای راه‌جوئی لازم در جهت شناسایی این استعدادهای عظیم، در نظر دارد تا اولین گردهمایی دانش پژوهان داخل و خارج کشور را در اردبیل برگزار کند.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در این راستا حضور و مشارکت جدی پژوهشگران در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی موردنظر است.
وی تصریح کرد : با توجه به گستردگی و تعدد این دانشمندان و به منظور حفظ ارتباط با پژوهشگران داخل و خارج از کشور، از دیرباز ضرورت چنین گردهمایی برای تمرکز پیگیری مسائل مختلف و متنوع هموطنان اردبیلی احساس می‌شود که در همین راستا و در حاشیه همایش مدنظر است شورای عالی اردبیلی‌های دانش پژوه داخل و خارج از کشور شکل گرفته تا هرسال در چنین روزهایی شاهد حضور این عزیزان در دانشگاه محقق اردبیلی باشیم.