سرپرست دانشگاه مازندران: نقش آفرینی، تلاش و کارکرد بسیج اساتید بیشتر در حوزه های علمی است

۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۱ کد : ۱۲۲۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۶
نشست بسیج اساتید استان مازندران با روسای دانشگاه های غیر انتفاعی کشور در جهت راه‌اندازی کانون‌های بسیج اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد. به گزار...
نشست بسیج اساتید استان مازندران با روسای دانشگاه های غیر انتفاعی کشور در جهت راه‌اندازی کانون‌های بسیج اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی سرپرست دانشگاه مازندران در این نشست، به سه حادثه‌ مهمی که در 13 آبان به وقوع پیوست اشاره کرد و گفت: تسخیر لانه‌ جاسوسی آمریکا از سوی امام خمینی(ره) انقلاب دوم نامیده شد که انقلابی به مراتب عظیم تر از انقلاب اول است. اگر آن اقدام بجای دانشجویان پیرو خط امام در آن روز نبود شاید مسیر انقلاب به سمت دیگری می‌رفت.
وی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه ای است که یادگار حضرت امام(ره) می باشد، افزود: با آن تیزبینی که امام داشت و تدبیر داهیانه ای که اندیشید بحث بسیج 20 میلیونی را مطرح کرد و ما ثمرات این شجره‌ طیبه را در جنگ 8 ساله به وضوح مشاهده کردیم که اگر حضور گسترده‌ نیروهای مخلص بسیجی با ساماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نبود چه بسا در جنگ موفق نبودیم و آن افتخارات را کسب نمی کردیم.
دکتر اصغری آقمشهدی سپس با بیان این مطلب که بحث بسیج در دانشگاه بعد از رحلت حضرت امام(ره) و در زمان زعامت مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مطرح شد، خاطرنشان کرد: تعبیر مقام معظم رهبری از بسیج اساتید و بسیج دانشجویی با عنوان فرماندهان و افسران جوان جنگ نرم قطعا با آن نقش و کارکردی که در زمان جنگ داشتند فرق می کند و تلاش و کارکرد بسیج اساتید بیشتر در حوزه های علمی است که همچنان که بسیج مردمی در بحث جنگ افتخارآفرین بوده است انشاءالله شاهد کسب افتخارات علمی با حمایت و نقش آفرینی اساتید بسیجی باشیم.
در ادامه دکتر مجتبی بلباسی مسئول بسیج اساتید استان مازندران به اهداف تشکیل بسیج اساتید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی در استان پرداخت و گفت: با توجه به توسعه کیفی و کمی در آموزش و پرورش در عصر حاضر، بسیج اساتید وظیفه خود می داند که در این میدان وارد شود و نقش آفرینی کند.
وی افزود: علیرغم فتح قله های علمی، شاهد رکودهای علمی، فرار نخبگان و مشکلاتی نظیر مدرک گرایی و فرآیند های آموزشی ناکارآمد هستیم که با گفتمان های اسلامی سر ناسازگاری دارد که در این موقعیت بسیج اساتید بایستی وارد میدان شود و اگر پاسخ های لازم از سوی دانشگاه ها به اساتید داده نشود بسیج اساتید بتواند کارگشا باشد و با تجربه ای که در دانشگاه های دولتی کسب کرده‌ایم بتوانیم در دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی نیز وارد عمل شویم.
سپس سرهنگ حسین محمدرضایی جانشین فرماندهی سپاه کربلا نیز با اشاره به فعالیت های بی امان دشمن جهت وارد کردن هجمه های فرهنگی بر نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن در هجمه های سخت افزاری خود در زمان جنگ تحمیلی علیه ایران ناکام ماند و از این طریق راه شکست را طی کرد.
وی افزود: دشمن به این نتیجه رسیده است که با روحیه دین مداری مردم در ایران به هیچ وجه نمی تواند بر مردم مسلمان ایران غلبه کند لذا به هجمه های فرهنگی در دامنه گسترده ای روی آورده است تا اینکه بتواند از این طریق نظام جمهوری اسلامی را ساقط کند.
سرهنگ محمد رضایی با اشاره به این مطلب که در این برهه از زمان فعالیت های علمی و فرهنگی بسیجیان در درجه اهمیت بالایی قرار دارد تصریح کرد: امروزه بسیج یک ضرورت و فرهنگ است و ماموریتی سنگین را بر دوش دارد تا اینکه بتواند انقلاب فرهنگی را تعالی بخشد.
جانشین فرماندهی سپاه کربلای مازندران با اشاره به این مطلب بسیج طول و عرضش به اندازه طول عرض جغرافیایی کشور حتی فراتر از آن است خاطرنشان کرد: بسیج متعلق به همه است، ظرفیت ها را در یک ظرفیت هم افزایی قرار دهید تا اینکه منجر به توسعه کشور شود.