سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه بر توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه تأکید کرد

۲۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰ کد : ۱۲۱۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۹
دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در جمع معاونان و مدیران در شورای دانشگاه با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی از فعال ترین مراکز علمی و ف...
سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه بر توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه تأکید کرد
دکتر علی اکبر اختری سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در جمع معاونان و مدیران در شورای دانشگاه با اشاره به توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی کرمانشاه یکی از فعال ترین مراکز علمی و فرهنگی این استان است که سال ها از کمبود فضا وهمکاری نامناسب نهادهای دولتی رنج برده است و  با این حال توانسته در توسعه علم و تکنولوژی سهمی مؤثر داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اختیری بدنه جوان و سبک دانشگاه صنعتی کرمانشاه را یکی از مزایای بر جسته این دانشگاه دانست و تصریح کرد:  این پتانسیل موجب نشاط و پویایی در این دانشگاه شده و با وجود چنین مزایایی، افقی روشن برای موفقیت ها و افتخارات بیشتر ترسیم می شود .
سرپرست دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تفاوت کمیتی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اصفهان تنها در چند رشته اندک است، گفت: برای ایجاد زیر شاخه های بیشتر در رشته های فنی این دانشگاه ، بذرهای لازم کاشته شده و در آینده ای نزدیک این بذره ها به سرشاخه های متعددی تبدیل خواهد شد .
دکتر اختری، با تأکید بر اینکه اکنون به دنبال توسعه رشته های بین رشته ای و همچنین تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه هستیم، اظهار داشت: ارائه مقطع دکترا نیازمند به حد نصاب رسیدن دانشیار در هر دانشگاه است و به دلیل به حد نصاب نرسیدن در دانشگاه صنعتی کرمانشاه، برای طرح ریزی برنامه ای با پژوهشگاه پلیمر در تهران برای اخذ دانشجویی مشترک اقدام کردیم.
به گفته وی در این طرح مشترک ارائه مطالب آموزشی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه و مطالب پژوهشی در پژوهشگاه پلیمر انجام خواهد شد و در نتیجه دانشجوی این دانشگاه به صورتی هدفمند و کاربردی در زمینه موضوعات پژوهشی محیط پیرامون کار خواهد کرد و بر همین اساس امید می رود که در سال اینده به اخذ دانشجوی دکترا در دانشگاه صنعتی کرمانشاه اقدام شود.