سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه برنامه های دانشگاه صنعتی شهدای هویزه را در حوزه های مختلف تشریح کرد

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۱ کد : ۱۲۱۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۳
دکتر امین‌رضا نقره آبادی سرپرست دانشگاه صنعتی هویزه ، در گفتگو با خبرگزاری ایسنای خوزستان ، برنامه‌های دانشگاه صنعتی شهدای هویزه را در حوزه‌های حوزه‌های دانشجویی، آموزشی، پژوهشی و عمرانی تشریح کرد.&...
دکتر امین‌رضا نقره آبادی سرپرست دانشگاه صنعتی هویزه ، در گفتگو با خبرگزاری ایسنای خوزستان ، برنامه‌های دانشگاه صنعتی شهدای هویزه را در حوزه‌های حوزه‌های دانشجویی، آموزشی، پژوهشی و عمرانی تشریح کرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر امین‌رضا نقره‌آبادی با اشاره به این‌که پروژه ساخت دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در سال 85 کلنگ‌زنی شد، اظهارکرد: این دانشگاه با هدف ایجاد مجتمع دانشگاهی در مساحت 262 هکتار در 10 کیلومتری شهر سوسنگرد و در نزدیکی مرقد شهدای هویزه ساخته می‌شود البته عملیات احداث این دانشگاه در همان ابتدای شروع کار به دلیل مشکلاتی متوقف شد، اما بنا داریم که امسال دیوارکشی آن را آغاز کنیم تا فاز یک پروژه احداث شود.
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با بیان این‌که این دانشگاه در 5 فاز ساخته می‌شود، بیان‌کرد: در فاز اول یک دانشکده، ساختمان مرکزی، خوابگاه و تعدادی آزمایشگاه و کلاس‌های چند منظوره با هزینه‌ای در حدود 20 تا 30 میلیارد تومان در مساحت 30 هزار مترمربع ساخته می‌شود و برای اجرای این فاز مطالعات اولیه، طرح توجیهی و نمونه‌برداری خاک صورت گرفته است.
وی گفت: در سال جاری بودجه عمرانی به دانشگاه تخصیص نیافت اما با توجه به نیاز به بودجه برای آغاز ساخت فاز اول دانشگاه، به دنبال جذب این اعتبار از سوی استانداری هستیم  همچنین پیگیر این هستیم تا بودجه مورد نیاز دانشگاه در سال 95 را پیش از شهریورماه امسال نهایی و به وزارت اعلام کنیم تا در سال آینده مشکلی در این خصوص نداشته باشیم. 
دکتر نقره آبادی با بیان این‌که امسال پذیرش دانشجو در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه افزایش یافته است، عنوان‌کرد: با درخواستی که به وزارت علوم ارائه شد، ورودی دانشگاه در مهرماه سال جاری به دو برابر افزایش یافت همچنین با افزایش پذیرش، امکانات دانشگاه نیز افزایش داشته و در این مدت 9 کارگاه و آزمایشگاه تجهیز شده است.
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه به درخواست راه‌اندازی رشته‌های جدید اشاره و بیان کرد: در حال حاضر وزارت علوم در افزایش رشته‌های دانشگاه‌ها دقت بیشتری به کار می‌برد. به همین جهت فراخوان جذب هیئت علمی چند رشته جدید را صادر کردیم تا متناسب با ظرفیت علمی، این رشته‌ها را در دانشگاه راه‌اندازی کنیم و در این زمینه درخواست ایجاد رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی در دو گرایش بیومکانیک و بیوالکتریک، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و ریاضی کاربردی در دانشگاه صنعتی به وزارت علوم ارائه شده است که در صورت جذب هیئت علمی، امیدواریم پذیرش دانشجو در رشته ریاضی کاربردی را در تکمیل ظرفیت داشته باشیم.
دکترنقره‌آبادی با بیان این‌که دانشگاه صنعتی شهدای هویزه در حال حاضر 8 هیئت علمی دارد، اظهارکرد: تا سه ماه آینده اعضای هیئت علمی این دانشگاه به 13 عضو افزایش خواهد یافت. همچنین پیگیر آن هستیم که مشکلات جذب هیئت علمی در دانشگاه را برطرف کنیم و تلاش می‌کنیم اعضای هیئت علمی دانشگاه را از دانشگاه‌های با کیفیت جذب کنیم. 
وی با اشاره به این‌که ارتباط خوبی میان این دانشگاه و شهرستان دشت‌آزادگان ایجاد شده است، گفت: تعامل خوبی میان دانشگاه صنعتی شهدای هویزه و مدیران شهرستان دشت‌آزادگان وجود دارد و دانشگاه در تمام جلسات فرمانداری حضور و در بسیاری از برنامه‌های شهرستان همکاری دارد. در مقابل نیز از سوی دستگاه‌های اجرایی قول‌هایی برای کمک به دانشگاه داده شده است.
 دکترنقره‌آبادی در پایان سخنان خود خاطرنشان‌کرد: تجهیز دانشگاه، به ویژه با وجود رشته‌های فنی، پرهزینه است اما با این حال 23 درصد بودجه دانشگاه صنعتی به مسایل پژوهشی اختصاص داده شده است.
 

( ۱ )