سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز: دولت عزم جدی برای مقابله با ریزگردها داشته باشد

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۲۱۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۵
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز خواستار عزم جدی دولت برای حل مشکل ریزگردها و اقدامات راهگشا برای این مسئله اجتماعی و منطقه ای شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی ار...
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز خواستار عزم جدی دولت برای حل مشکل ریزگردها و اقدامات راهگشا برای این مسئله اجتماعی و منطقه ای شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی اردکانی درآیین گشایش کنفرانس نخستین کنفرانس ملی علوم و مهندسی محیط زیست، گزارش اجمالی ازوضعیت آموزش عالی استان ارائه داد و گفت: خوزستان سهم خود را درآموزش عالی به خوبی ایفا کرده و اکنون 260 هزار دانشجو درمقاطع مختلف تحصیلی و 108 مرکز آموزش عالی دارد.
وی افزود: دانشگاه شهید چمران درپردیس به وسعت 170 هکتار با 17 هزار دانشجو در رده های مختلف تحصیلی که از این تعداد بالغ بر 5 هزار دانشجو درمقاطع تحصیلات تکمیلی هستند، پتانسیل خوبی در پژوهش دارد.
دکتر رعایایی درادامه افزود: دانشگاه شهیدچمران درمقابله با ریزگردها پیش قدم بوده و از سال های گذشته مرکز پژوهشی ریزگردها را تاسیس کرده و فعالیت خوبی دراین زمینه داشته است اگرچه برخی سازمان های همراه  و همگام آن طور که شایسته است همکاری نکردند.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به دانشکده های علوم آب، مهندسی، کشاورزی وعلوم که مرتبط با حوزه محیط زیست هستند، آمادگی این دانشگاه را برای انجام پژوهش های مرتبط با ریزگردها اعلام کرد.