سرپرست دانشگاه شهید چمران بر برگزاری هرساله جشنواره بین المللی فیلم های علمی در اهواز تأکید کرد

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۱ کد : ۱۲۱۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۰
دکتر محمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری هر ساله جشنواره بین المللی فیلم های علمی در اهواز گفت: معرفی ظرفیت های خوزستان در زمینه های علمی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگ...
دکتر محمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری هر ساله جشنواره بین المللی فیلم های علمی در اهواز گفت: معرفی ظرفیت های خوزستان در زمینه های علمی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی از جمله اهداف این جشنواره است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رعایایی اردکانی اظهار داشت: با توجه به شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهید چمران ایده برگزاری این جشنواره از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز مطرح شد و از هفت ماه گذشته تا کنون فعالیت های بسیاری در این زمینه در حال انجام است.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در سطح ملی و بین المللی افزود: تعداد زیادی از هنرمندان برجسته ملی و بین المللی آثار خود در بخش های مختلف را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.
سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: تاکنون 300 فیلم در بخش داخلی و 500 فیلم در بخش خارجی به این جشنواره ارسال شده که پس از داوری این آثار، 40 فیلم در بخش داخلی و 80 فیلم در بخش خارجی به عنوان فیلم های برگزیده هیئت انتخاب، مشخص شده اند.
وی با اشاره به برگزاری هر ساله این جشنواره در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت:  جشنواره بین المللی فیلم های علمی اهواز از روز سوم تا هشتم اسفند ماه در چهار آمفی تئاتر، دو تالار مهتاب و نفت و همچنین سینماهای هلال و ساحل اهواز برگزار می شود.
دکتر رعایایی در خاتمه فراهم آوردن یک فرصت فرهنگی، ایجاد شور و نشاط برای مردم خوزستان، ارتقای تولیدات سینمایی کشور در حوزه علوم و معرفی ظرفیت های خوزستان در زمینه های علمی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگی را از جمله اهداف این جشنواره برشمرد و افزود: این جشنواره در سه بخش مسابقه بین المللی، خارج از مسابقه و جنبی برگزار می شود.