سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز ازبرگزاری کنگره شهدای دانشجو در اهواز خبر داد

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷ کد : ۱۲۱۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۲
سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در تاریخ 11 اسفندماه جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد رعایایی اردکانی در جلسه ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو د...

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در تاریخ 11 اسفندماه جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، محمد رعایایی اردکانی در جلسه ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در سالن اجتماعات دانشگاه اظهار کرد: کنگره ملی شهدای دانشجو کنگره متمرکزی است که در سطح وزارت علوم به دانشگاه‌های مختلف کشور ابلاغ شده و در سطح تمام دانشگاه‌های بزرگ و کوچک برگزار می شود.

وی با اشاره به وجود 314 شهید دانشجو در استان خوزستان افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های منطقه جنوب غرب کشور، در حال برگزاری کنگره شهدای دانشجو در شهر اهواز است.

دکتررعایایی با بیان اینکه همه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی در سطح شهرستان‌ها اقدام به برگزاری کنگره شهدای دانشجو کرده اند گفت: بیشتر دانشگاه‌ها در سطح شهرستان‌ها کنگره شهدای دانشجو را در حد خود برگزار کرده‌اند و تعدادی نیز در حال تدارک برای برگزاری آن هستند. 

وی با اشاره به برنامه کنگره شهدای دانشجو در اهواز بیان کرد: اجلاسیه کنگره شهدای دانشجوی استان خوزستان، 11 اسفندماه جاری به مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز در محل دانشکده علوم برگزار می شود.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برنامه‌های جنبی این کنگره تشریح کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز بیش از دو ماه است که کار خود را برای برگزاری این کنگره آغاز کرده و تاکنون المپیاد ورزشی با عنوان یادواره‌ی شهدای دانشجو در محل دانشگاه برگزار شده است.

وی اظهار امیدواری کرد این کنگره بتواند برای دانشجویان فضایی تاثیرگذار فراهم کند.

همچنین در این نشست فرج الله خبیر معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا از همه چیز مهم تر است، گفت : شهدا با جانفشانی و گذشت از جان خود، جاوید شدند و نیازی به برگزاری چنین کنگره‌ها و یادواره‌هایی ندارند. برگزاری چنین یادواره‌ها و کنگره‌هایی برای ما مفید است که بتوانیم یاد و راه آنان را ادامه دهیم.

وی خطاب به فرمانداران و روسای دانشگاه‌های شهرستان‌های مختلف استان خوزستان گفت: در صورت لزوم فرمانداران در سطح شهرستان ها ستادهایی را تشکیل دهند و تمام ظرفیت‌ها را برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره بکار بگیرند. امید است رویدادی در خور و شان نام شهدا برگزار شود.