سرپرست دانشگاه شهرکرد: خیرین اهرم توسعه‌ کشورهستند

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۲ کد : ۱۲۱۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۴
درمراسم تجلیل ازخیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری دکترشایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد ضمن تبریک روز وقف و خیرین و واقفین دانشگاهی، خیرین را اهرم توسعه‌ کشور عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی وز...
درمراسم تجلیل ازخیرین و واقفین استان چهارمحال و بختیاری دکترشایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد ضمن تبریک روز وقف و خیرین و واقفین دانشگاهی، خیرین را اهرم توسعه‌ کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترشامحمدی ترویج فرهنگ وقف و واقف‌پروری را یکی ازمهم ترین اهداف تجلیل ازخیرین برشمرد و گفت:‌ احترام و تواضع نسبت به کسانی که در را ه خدا کار خیر انجام می‌دهند و بر باقیات‌الصالحات تأکید دارند، وظیفه‌ای همگانی است.
وی افزود: دانشگاه نیازمند تعامل با جامعه است و این تعامل موجب رفع چالش‌های دانشگاه خواهد شد، لذا ارتباط با خیرین و واقفین می‌تواند حلقه‌ی برقراری این تعامل باشد.
دکترشامحمدی دربخش دیگری ازسخنان خود ضمن معرفی کوتاه دانشگاه گفت: دانشگاه شهرکرد با 3 پردیس با مجموع مساحتی بالغ بر 560 هکتار و داشتن 8000 دانشجو در 153رشته، 300 عضو هیئت علمی  در 9 دانشکده و 9 واحد پژوهشی (پژوهشکده‌ها، مرکز رشد و مرکز تحقیقات)، بزرگترین و معتبرترین مرکز آموزش عالی استان می‌باشد و پتانسیل زیادی برای مشارکت خیرین دراین مجموعه‌ آموزش عالی وجود دارد و از خیرین و واقفین برای تکمیل پروژه‌های ناتمام، تجهیز ساختمان‌های جدید و آزمایشگاه‌ها و ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دعوت کرد.