سرپرست دانشگاه شهرکرد: استان چهارمحال و بختیاری با بحران شدید آب مواجه است

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۵ کد : ۱۲۱۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۱
دکتر شایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد در افتتاحیه‌ دومین همایش ملی بحران آب در دانشگاه شهرکرد خواستار توجه مسئولان برای مدیریت بحران آب در استان چهارمحال و بختیاری شد. به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
سرپرست دانشگاه شهرکرد: استان چهارمحال و بختیاری با بحران شدید آب مواجه است
دکتر شایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد در افتتاحیه‌ دومین همایش ملی بحران آب در دانشگاه شهرکرد خواستار توجه مسئولان برای مدیریت بحران آب در استان چهارمحال و بختیاری شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش دکتر شامحمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان کشوری و استانی در دانشگاه شهرکرد و شرکت در هم‌اندیشی برای رفع بحران آب، همچنین تشکر از حامیان همایش، بحران آب در استان چهارمحال و بختیاری را مسأله‌ای بسیار مهم دانست و گفت: این استان در گذشته ده درصد از منابع آب کشور را در اختیار داشته در صورتی که در حال حاضر فقط حدود 6 درصد آب کشور در این استان وجود دارد.
وی با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی بحران آب در استان سیستان و بلوچستان در سال 87 گفت:‌ بحران آب تنها در نواحی کویری کشور وجود ندارد، اینک این بحران با موج شدید و به طور جدی در استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد و نیازمند مدیریت و کنترل است.
سرپرست دانشگاه شهرکرد تغییر اقلیم و کاهش بارش در کشور را تشدید کننده‌ موج بحران عنوان کرد و از همه مسئولان کشور خواست ضمن بازبینی و کارشناسی طرح‌های انتقال آب، از منابع آب کشور بالاخص سرچشمه‌ رودهای زاینده‌رود، کارون و ذر حفاظت کنند.