سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۲۱۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۷
سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و برای همه‌ دانشگاهیان آرزوی موفقیت کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، دکتر شایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیا...
سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و برای همه‌ دانشگاهیان آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، دکتر شایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به همه‌ اساتید، دانشجویان، کارمندان و کارکنان دانشگاه تبریک گفت و از ایشان خواست با پیوند علم و ایمان برای توسعه در همه‌ی شئون معنوی و مادی کشور تلاش خود را بیش از پیش کنند . 
 بر اسیاس این گزارش، متن این پیام به شرح زیر است:
با سلام و درود به روان پاک معمار کبیر انقلاب و شهدا بالاخص شهدای جهاد علمی، از پروردگار متعال مسئلت می‌نماییم صحت و سلامت و طول عمر با برکت به رهبر فرزانه انقلاب عطا فرماید و انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) متصل کند .
آغاز سال تحصیلی جدید را به همه‌ اساتید، دانشجویان، کارمندان و کارکنان دانشگاه تبریک می‌گویم و ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود، پذیرفته‌شدنشان در دانشگاه و ورق خوردن برگی دیگر از زندگیشان در دانشگاه شهرکرد را به ایشان تبریک گفته و دوام توفیق برای همه‌ دانشگاهیان آرزو میکنم .
عزیزان در مکتب ما بنابر فرمایش پیامبر اعظم(ص): « طلب دانش بر هر مسلمانی واجب است و خداوند جویندگان دانش را دوست دارد.»  و آفریدگار حکیم، خود اولین و بزرگترین معلم است که علم و آگاهی را مایه‌ برتری بشر بر سایر مخلوقات قرار داده و به همین دلیل آدم را مسجود ملائک نموده و بنابر فرمایش امام صادق(ع): « هرکس برای خدا دانش بیاموزد و به آن عمل کند و به دیگران آموزش دهد، در ملکوت آسمان‌ها به بزرگی یاد شود.» بنابراین دانشگاه محلی مقدس و به گفته‌ی  امام راحل تعلیم و تعلم عبادت است. 
دانشگاه محل تحصیل و پژوهش است و تأثیرگذاری پژوهش و فناوری در تمدن کنونی دنیا و آینده‌ آن بسیار روشن و بدیهی است و هرچه در بررسی سیر تاریخ بشری به زمان‌های اخیر نزدیک می‌شویم این تأثیرگذاری بیشتر مشهود است. 
بیایید شاکر این نعمت الهی باشیم که در دانشگاه و جمع بندگان خوب خداوند در پی عبادتش هستیم و بکوشیم با پیوند علم و ایمان که محصول مبارک آن رشد و توسعه‌ همه‌ شئون معنوی و مادی و منشأ خیر و برکت در سطوح مختلف کشور عزیزمان خواهد بود بیش از پیش نقش موثر خود را ایفا کنیم.


​دانشگاهیان ارجمند، امروز حرکت عظیم علمی در کشور عزیزمان به دست شما نخبگان و فرهیختگان و با هدایت‌های روشنگرانه مقام معظم رهبری و تلاش و حمایت‌های همه‌جانبه‌ی دولت تدبیر و امید به خوبی پیش می‌رود و برماست تا با نشاط، امید، هم‌فکری و همیاری گسترده در تقویت و اعتلای آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستیابی به اهداف نظام علم و فناوری کشور بکوشیم.
به عنوان برادری کوچک به همه‌ دانشگاهیان، احترام و اکرام عالمان و علم‌آموزان، تفکر و تعمق در مسائل، سعه‌ صدر، بالا بردن آستانه‌ تحمل و عشق ورزیدن به علم و علم‌آموزی را توصیه می‌کنم و مطمئنم این فرهنگ موجی جدید از تفکر و اخلاق علمی به وجود می‌آورد و آرزومندم، ذات اقدس احدیت شما خوبان را که در مسیر تحقق اهداف متعالی مکتب انسان‌ساز اسلام و دستیابی به قله‌های دانش و توسعه‌ علمی و فرهنگی کشور، از جان مایه می‌گذارید در کنف الطاف خاصه‌ خویش قرار دهد.
با امید به اینکه در پیشرفت و نوآوری و گسترش مرزهای دانش توفیق رفیق طریق تان باشد.»