سرپرست دانشگاه زابل: مشارکت همگانی لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان است

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۹ کد : ۱۲۱۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۵
سرپرست دانشگاه زابل در نشست هم اندیشی شاخصان و متنفذان شیعه و سنی شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: امنیت از نیازهای نخست و خواسته های به حق جامعه بشری به حساب می آید، چرا که در سایه امنیت، شکوفایی اس...
سرپرست دانشگاه زابل در نشست هم اندیشی شاخصان و متنفذان شیعه و سنی شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: امنیت از نیازهای نخست و خواسته های به حق جامعه بشری به حساب می آید، چرا که در سایه امنیت، شکوفایی استعداد، خلاقیت ها و رشد و بالندگی تمدن ها، محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر موسی بهلولی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس افزود: قدرت مردمی و آن ایمانی که در وجود مردم بود و اتکا به رهبری باعث پیروزی در این دوران مهم شد و در حال حاضر نیز این گونه است. چیزی را که دشمنان نمی توانند محاسبه کنند و آنها را در مواجهه با ایران اسلامی دچار تردید و ترس می کند، همین قدرت بسیج مردم و همیاری مردم با حاکمیت اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان نیز این مسئله را مورد هدف قرار داده اند، ادامه داد: دشمنان تضعیف ایمان و تخریب بنیان خانواده در کل جامعه اسلامی را مورد توجه جدی قرار داده اند و یکی دیگر از این توطئه های دشمنان برای تضعیف قدرت مردمی نظام اختلافی افکنی و تفرقه اندازی میان است، ما باید نقاط قوت مان را شناخته و تقویت کنیم چرا که اتحاد مردمی قدرت ملی ما است.
سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به سیاست های وزارت علوم تصریح کرد: هدف توسعه دانشگاه نسل سوم است و دانشگاه نسل سوم دانشگاهی است که مشکلات مردم را رصد کرده و برای رفع آنها راه حل های عالمانه ارایه کند.
وی ادامه داد و گفت : در این حوزه دانشگاه زابل کارگروه های تخصصی و اتاق های فکر در حوزه های مختلف، از جمله بحران کم آبی، ریزگردها ، صنایع دستی، گیاهان دارویی، حفظ میراث زبان سیستانی، انرژی های پاک، دیپلماسی علمی، توسعه آموزش زبان های خارجی و ترویج علم و فناوری را طراحی و در صدد عملیاتی کردن است.
دکتر موسی بهلولی ادامه داد: در حوزه گیاهان دارویی منطقه سیستان ظرفیت های مناسبی دارد و می توان با سرمایه گذاری در این حوزه به ویژه در خصوص صنایع تبدیلی  گام های موثری در تحقق اقتصاد دانش بنیان برداشت.
وی خاطر نشان کرد: یکی از کارهای دیگری که در برنامه است پذیرش دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان افغانی است که به نظر می رسد می تواند نقش موثری در توسعه پایدار منطقه داشته باشد.
دکتر بهلولی در پایان از معتمدان و سران طوایف سیستان برای مشارکت در تحقق اقتصاد دانش بنیان با محوریت دانشگاه زابل و دستگاه های اجرایی منطقه تقاضای همیاری و همکاری کرد.