سرپرست دانشگاه رازی: امروز خدمت در دانشگاه ارزش عبادی دارد

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۲۱۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۸
نشست مدیران میانی دانشگاه رازی با سرپرست و هیئت رئیسه این دانشگاه در دانشگاه رازی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترمحمد ابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی، ضمن قدردانی ا...
نشست مدیران میانی دانشگاه رازی با سرپرست و هیئت رئیسه این دانشگاه در دانشگاه رازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترمحمد ابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی، ضمن قدردانی از زحمات مدیران بخش های مختلف دانشگاه گفت: کار و خدمت در محیطی مانند دانشگاه علاوه بر اجر مادی اگر با قصد خدمت صادقانه انجام پذیرد، می تواند دارای بعد عبادی هم باشد و به نوعی معامله با خداوند محسوب می شود.
وی ضمن یادآوری و گوشزد کردن وظایف مدیران دربرقراری ارتباط صمیمی تر با همکاران و اهمیت این موضوع افزود: باید سعی کنیم با ایجاد ارتباط صمیمی تر با کارکنان حوزه کاری خود، زمینه برقراری همدلی و دوستی بیشتر را بوجود آورده و با دستیابی به چنین فضایی می توان بهره وری را درعملکرد کارکنان افزایش داد و لازمه رسیدن به این مهم، همت جمعی همه مدیران در سطوح مختلف مدیریتی است.
دکتراعلمی آل آقا، ضمن اشاره به دستاوردهای چشمگیر دانشگاه در یک سال گذشته عنوان کرد: در بعد آموزشی و پژوهشی دانشگاه شاهد موفقیت های چشمگیری بوده که ازجمله این موارد می توان به انتخاب 3 تن از اساتید دانشگاه در زمره یک درصد دانشمندان و نخبگان برتر جهان و همچنین انتخاب 3 دانشجوی دانشگاه به عنوان دانشجوی نمونه کشوری ازبین دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه اشاره کرد.
وی افزود: انتخاب 3 دانشجو از دانشگاه رازی از بین جمعیت 40  نفری دانشجویان نمونه در کل کشور، نشان توان علمی بالا و پویایی دانشگاه دربین دانشگاه های مطرح کشور است.
سرپرست دانشگاه رازی دربخش دیگری ازسخنان خود به پیشرفت های عمرانی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در بخش پروژه های عمرانی دانشگاه نیز پیشرفت خوبی داشته ایم. به عنوان مثال پروژه های عمرانی خوابگاه دخترانه و کلاس های درسی که درسال گذشته فعالیت عمرانی آنها آغاز شده بود، در حال بهره برداری می باشد.
دکتراعلمی آل آقا، همچنین به توسعه بخش فناوری اطلاعات IT دانشگاه اشاره داشت و افزود: این بخش نیز در زمینه های نرم افزاری و سخت افزار پیشرفت های خوبی داشته است که به عنوان مثال می توان به تکمیل و راه اندازی بخش اینترنت بی سیم (وایرلس) خوابگاه های دانشگاه با اعتباری بالغ بر400 میلیون تومان اشاره کرد و همچنین دربخش سامانه کنترل (مانیتورینگ) حفاظت فیزیکی دانشگاه نیز تدابیری اندیشیده شده است که امیدوارم هرچه زودتر به انجام برسد، با فعال نمودن این سیستم می توان با آزادسازی نیروهای انسانی مشغول دراین بخش ها و به کارگیری آنان درقسمت های دیگر به بهره وری بیشتر دربخش کارآمدی نیروی انسانی دانشگاه همت گماشت.
سرپرست دانشگاه رازی انگیزه بخشی به پرسنل بخش های مختلف را از رسالت های مهم مدیران برشمرد و گفت: مدیری موفق است که بتواند با اعمال روش های مختلف مدیریتی زحمات پرسنل فعال را ببیند و باعث ایجاد انگیزه در افراد کمتر فعال گردد تا مجموعه سازمان بتواند در نهایت به بهره وری نزدیک شود.
وی همچنین با اشاره به اهمیت تربیت نیروی انسانی ماهر در دانشگاه عنوان کرد: امروزه رسالت دانشگاه ها در تربیت چنین نیروهایی از اهم واجبات است به طوری که بتوانند وابستگی کشور را به منابعی مانند فروش نفت و دیگر منابع زیرزمینی کمتر نموده و با بهره گیری از علم و دانش نیروهای ماهر، راه توسعه را درکشور هموار کنند و برای دستیابی به این آرمان ها، همت جمعی و کار و تلاش همه دانشگاهیان از الزامات است.
دکتراعلمی آل آقا  درپاسخ به سوالات و انتظارات مطرح شده از سوی اعضای حاضر درجلسه، با عنوان این مطلب که مسئول دانشگاه به همراه کلیه همکاران دانشگاه و در صورت همراه بودن آنها می تواند منشا تحولات مثبت باشد، گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات در دانشگاه و دیگر سازمان های کشور ایجاد فضای همدلی و همزبانی و انجام کار و تلاش شبانه روزی و همت جمعی همه عزیزان است که جهت حصول این مهم از همه شما می خواهم که دراین راه از هیچ کوششی فروگذار نکنید.
وی همچنین به اجرای بخشی از تعهدات دانشگاه درمورد پرسنل اشاره کرد و افزود : یکی از مواردی که مهم به نظر می رسد و برای ایجاد آن باید اقدام شود، راه اندازی صندوق اعتباری مخصوص کارکنان با کمک دانشگاه و سرمایه گذاری همکاران است که لازم است در این بخش نیز اقدام لازم صورت پذیرد.
گفتنی است در پایان جلسه از مدیران بخش های مختلف با اهدای لوح تقدیر از سوی سرپرست دانشگاه قدردانی شد.