سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی: نظارت بر واحدهای دانشگاه علمی کاربردی تغییر می کند

۳۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۸ کد : ۱۲۱۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۸
دکترمحمد اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: هر مرکز و واحد دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور که نتواند خودش را با استاندارهای تعیین شده در جهت مهارت آفرینی و کارآفرینی تطبیق ده...
دکترمحمد اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: هر مرکز و واحد  دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور که نتواند خودش را با استاندارهای تعیین شده در جهت مهارت آفرینی و کارآفرینی تطبیق دهد ، خود به خود از گردونه دانشگاه خارج می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر اخباری در ادامه گفت: وقتی هر واحد  یا مرکزی نتواند طبق استاندارد های تعریف شده عمل کند خود به خود نمی‌تواند دانشجویی هم جذب کند.
وی افزود: اکنون به دنبال این هستیم که استاندارهای دانشگاه جامع را به روز کنیم و براساس به روز کردن استانداردها نظارت را انجام دهیم.
وی در خصوص تقویم نظارتی افزود: ما به دنبال این هستیم که هر بخش یک تقویم نظارتی داشته باشد و براساس آن نظارت انجام گیرد یعنی آموزش، پژوهش، فرهنگ همه باید یک تقویم نظارتی داشته باشند و در موعد مقرر نظارت را انجام دهند و دفتر کل نظارت حاکمیتی را انجام دهد .
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه گفت: براساس یک روش هدفمند در حوزه‌های مختلف، کارآیی و عدم ناکارآمدی یک مجموعه سنجیده می شود و براساس آن سنجش اعلام می شود که یک مرکز توانایی مهارت یابی را ندارد و باید از گردونه خارج شود.