سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی: مهارت آموزی باید به دغدغه و فرهنگ تبدیل شود

۲۰ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۲۱۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۵
دکتر اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، در نشست روسای مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر گفت: ماباید توسط مراکز فرهنگ و هنر، مهارت آموزی را به یک دغدغه و فرهنگ تبدیل کنیم و اگر این کار صورت نگیرد، م...
دکتر اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، در نشست روسای مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر گفت: ماباید توسط مراکز فرهنگ و هنر، مهارت آموزی را به یک دغدغه و فرهنگ تبدیل کنیم و اگر این کار صورت نگیرد، مدرک گرایی کشور را به یک مسیر بی بازگشت می‌برد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اخباری افزود: ما دانشگاه نسل سوم هستیم و باید علم را تجاری‌سازی کنیم، این دیدگاه مقام معظم رهبری است که بر اقتصاد دانش بنیان تاکید می کنند و ما باید بتوانیم با بومی سازی، مهارت را آموزش دهیم و نیاز بازار کار را برآورده سازیم.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، گسترش مرزهای دانش، رفع مشکلات و معضلات، تربیت نیروی متخصص و توسعه مرزهای فرهنگی و اجتماعی جامعه را چهار مسئولیت نظام آموزش عالی در هر کشوری دانست و افزود: ما باید هرم مهارتی کشور را اصلاح کنیم و به خروجی دانشگاه توجه ویژه داشته باشیم که چند نفر از فارغ التحصیلان ما وارد بازار کار شده اند.
دکتر اخباری ادامه داد: از دیگر مباحث اساسی نظارت و ارزیابی است، بویژه ارزیابی اساتید که باید در این کار خبرگی ملاک عمل قرار گیرد.
وی در پایان تدوین سند راهبردی دانشگاه ، اصلاح فرآیندها و بازنگری بخشنامه ها را از دیگر امور در دست اقدام برشمردند.
در ادامه دکتر شاه آبادی، رئیس موسسه علمی کاربردی فرهنگ و هنر گفت: هدف ما در دو سال گذشته حمایت تمام و کمال از مراکز فرهنگ و هنر بوده است و مهمترین نیاز آنها در حال حاضر ثبات بیشتر می باشد.
وی افزود: ما در وزارت ارشاد به فارغ التحصیلان مراکز فرهنگ و هنر احساس نیاز می کنیم و انتظار داریم سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه جامع علمی کاربردی بر هم منطبق باشد.